Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Püha Vaimu ootus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Taevaminemispüha ja nelipühade vaheline aeg on Püha Vaimu ootuse aeg. Oleme vaimus ühes Jeesuse jüngritega ja palvetame, et Lohutaja Püha Vaim meid puudutaks ja elustaks. Suurt nädalat ja ülestõusmispühi tähistasime sel aastal kodudes, avalike jumalateenistuste paus kestis peaaegu kaks kuud. Seda suurem on rõõm, et kristliku kiriku sünnipüha, Püha Vaimu väljavalamise päeva, saame taas pühitseda kõigile avatud pühakodades. 

Oleme tänulikud, et saame jumalarahvana jälle koos olla ning vaatamata piiratud füüsilisele kontaktile tunnetada osadust ja ühtekuuluvust. Saame palvetada, et hirmust ja enese hoidmisest tekkinud tardumus meis tasapisi sulaks ning hing täituks uue jõu ja lootusega.

Jüngrid said esimest nelipüha oodata usaldusega. Ülestõusnud Jeesus oli neile selgitanud, et kõik, mis temaga toimus, oli seotud Jumala tõotuste täitumisega. Kui nüüd Jee­sus ise lubas jüngritele, et neid ei jäeta vaeslastena üksi, vaid ta annab tõotust mööda neile oma Vaimu, ei olnud põhjust selles kahelda. Jüngrid said kogu hinge ja südamega loota ning olla üheskoos palves kuni tõotuse täitumiseni. 

Püha Vaimu, nelipühade andi, saame meiegi vastu võtta usaldusega. Jumala tahe meie suhtes on vankumatu, ta tahab meid päästa patu köidikutest ja varustada parima teemoonaga, mida kristlastena temalt vastu võtta saame. Püha Vaim seletab ja õpetab meid tundma ja mõistma Kristust, kasvatab meis tema meelt ja jagab heldelt armuande. Nõnda saame julgelt elada Kristuse tunnistajatena ja aidata kaasa tema sõnumi levimisele maailmas.

Tiina Janno