Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Püha Vaimu väljavalamine

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Tänapäeva inimene tunneb end sageli üksikuna selles maailmas. Inimsuhted on keerulised, perekonnad purunevad ja tihti ei suuda inimhing leida endale elu mõtet ja sihti. Nelipühade eel olid jüngrid samalaadses olukorras. Jeesus, kes oli olnud kogu aeg nende kõrval, oli võetud taevasse. Nende jüngristaatus ei olnud paljude silmis enam austust väärt. Hirm ja üksindus oli nende südames.
Jumalal oli aga vastus jüngrite üksindustundele: ta saatis Püha Vaimu neile lohutajaks, aitajaks ja kaitsjaks. Nelipühal toimus Jeruusalemmas midagi erilist. Jüngrid ja kogunenud rahvahulk mõistsid võõraid keeli ja said aru, mida neile öelda sooviti. Jumal oli korraga nii lähedal. Sündmus päädis kolme tuhande inimese usulise pöördumise, meeleparanduse ja ristimisega. Alguse sai kristliku kiriku ajastu.
Nelipüha sündmused õpetavad meile, et just siis, kui oleme oma eluga ummikusse jooksnud ja kui meil on kartusi ja hirme, tuleb Jumal ja lahendab olukorra. Jüngrid mõistsid, et Kristuse taevasse minemine oli kõige eelneva kroon, ja Püha Vaim oli nende juures ja nende südames. Arguse asemele tuli julgus, kahtluse asemele usuveendumus. Muutus oli nii suur, et jüngrid olid usu nimel valmis oma elustki loobuma. Selline omakasupüüdmatu käitumine oli parim tunnistus usust ja kristlaste hulk kasvas.
Meie vajame oma probleemides Jumala Vaimu, ja kui tuleb Püha Vaim, siis tuleb muutus ja uus elu.
Kaido Soom