Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pühapäevakooli etenduses tegid kaasa nukud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Põlva koguduse pühapäevakooli noored nukunäitlejad ja Teele Nigola (paremal).
2 x Toomas Nigola

Põlva Maarja kirikus etendus esimesel ülestõusmispühal koguduse pühapäevakooli laste nukunäidend.

Toimunut võib nimetada suisa esietenduseks, sest teise ülestõusmispüha hommikul toimus lisaetendus Mammaste kooli lastele.
Teadaolevalt on see esimene nukuetendus Põlva koguduse pühapäevakooli ajaloos ning seda olulist sündmust oli jälgimas arvukalt silmapaare.
Kuidas tekkis idee etendada nukunäidend? Pühapäevakooli rütmis on viimastel aastatel kujunenud traditsiooniks õppida õppeaasta jooksul selgeks vähemalt kaks näidendit. Pühapäevakooliõpetajatel tekkis idee vahelduseks tavalistele näidenditele proovida midagi uut. Miks mitte nukuteater?
Nukkude õmblemise palvega pöörduti SA Maar­ja Küla poole. Peagi olid nukud Maarja küla elanike nobedate näppude abil valmis. Nukulava kavandi autor on Andrus Kiis ning puidust lava meisterdas koguduse liige Meelis Lentsius.
Millest lugu jutustas? Näidendi juhatas sisse õe-venna Kadri (Mariliis Kokkmaa) ja Martini (Osvald Nigola) vestlus ülestõusmispüha hommikul. Kauaoodatud ja viimaks kätte jõudnud päev andis lastele kõneainet. Nagu sageli tänapäeva tarbimisühiskonnas, nii arutasid ka lapsed omavahel selle üle, kuidas pühade puhul teisest rohkem ja paremaid asju saada.
Nende vestlust kuuleb pealt külla tulnud sõbranna Anne (Andra Madisson). Kristlikus peres kasvanud Anne katkestab õe ja venna arutelu ning jagab nendega ülestõusmispühade sõnumit. Tema räägitud lugu hakkasid illustreerima nukud, kellega näitlesid oskuslikult Merlin Raudkett, Maarja Kokkmaa, Karmel Juhkason ja Marie Nigola. Valgusefektide eest lava sisemuses hoolitses Eva-Lotta Oimar.
Nukkude esituses said nii Kadri ja Martin kui ka kirikulised näha sündmusi, mis eelnesid Jeesuse Kristuse surnuist ülestõusmisele. Näidendis kasutatud laulud õpetas lastele selgeks pühapäevakooliõpetaja Teele Nigola, kes laule ka ukuleelel saatis.
Nii mõnelgi kirikulisel tuli etenduse ajal pisar silma ja mitte seetõttu, et etendus oleks kurb olnud. Eakate kirikuliste hinge puudutas teadmine ja nägemine, kui pühendunult pühapäevakoolilapsed Jumalat teenivad.
Ave Kägo,
Põlva koguduse pühapäevakooliõpetaja

Maarja küla rahva abil valminud nukkudega anti edasi ülestõusmispüha sõnumit.