Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Puhja orel ootab heade annetajate toetust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Puhja  kogudus on viimaks otsustanud korda teha oma ajaloolise Müllverstedti oreli (1881, fotol), mis rüüstati põhjalikult nõukogude ajal.

Orel on olnud kasutatav vaid hädapäraselt; üks manuaal kahest on katki, üle 300 tinavile on puudu jne.
Puhja kiriku orel on haruldane pill mitte ainult Eestis, vaid kogu Euroopas. Siin on säilinud üsna palju mehaanilisi oreleid, mis mujal maailmas ammu uuematega asendatud. Müllverstedti orelitest on mängukõlblikud kõigest kümme. Suuruselt kolmas neist on Puhja pill oma 17 registriga (suurim on Tartu Peetri kiriku orel).
Oreli kordategemine läheb maksma üle 30 000 €, töid on tehtud juba veerandi ulatuses. Raha selleks oleme saanud Puhja ja Konguta vallalt, Eesti Kultuurkapitalilt, heategevuskontsertidelt. Puhja oreli remondi heaks on laulnud-mänginud Konguta segakoor, Eveli Roosaare viiuliõpilased, Anneli Klaus ja Merle-Linda Kangur, Tõnis Mägi, Helen Nõmm ja Miina-Liisa Kuusemaa. Värske lubadus tuli PRIA-lt oreli uue ventilaatori ja mürasummutuskasti toetuseks ligi 3000 € suuruses summas, mis aga makstakse tagantjärele. Seega tuleb see summa kas või nui neljaks endal enne kokku saada.
Jätkame usus ja samas tegutsedes. Pühapäeval, 18. novembril kell 12 toimub Tartu Pauluse kirikus ja kell 16 Elva baptistide pühakojas Puhja kirikukoori Dionysius kontsert. Annetused kogunevad ikka orelifondi.
Kes ise kohale tulla ei saa, ent soovib ka ilma muusika­elamuseta anda oma panuse orelitalgutesse, saab teha annetuse EELK Puhja koguduse arvele 1120103145.
Kui Jumal õnnistab ja ka ümbruskonna rahvas appi tuleb, loodame täiesti korras orelil tänukontserti mängida koguduse 620. (esmamainimise) aastapäeval, 9. oktoobril 2015.
 Tiit Kuusemaa