Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Putin valiti presidendiks

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Pühapäeval, 4. märtsil valiti järgmiseks kuueks aastaks Venemaa uueks presidendiks Vladimir Putin.

Venemaa keskvalimiskomisjoni kinnitusel valiti Vladimir Putin Venemaa Föderatsiooni presidendiks juba esimeses voorus, tema kasuks andis oma hääle 45 miljonit valijat, mis moodustas üle 63 protsendi hääletajatest. Valimisaktiivsus oli 65,3 protsenti.
Venemaa presidendivalimistel sai oma hääle anda ka Tallinnas, Narvas ja Tartus. Ametlikel teadetel elab Eestis üle saja tuhande hääleõigusliku Venemaa kodaniku.
Venemaa Föderatsiooni presidendiks valimise puhul saatis Vladimir Putinile kirja president Toomas Hendrik Ilves, kus õnnitles vastvalitud presidenti ning soovis «jõudu ja edu demokraatliku ja modernse riigi ehitamisel». Kogu Venemaa rahvale soovis Ilves aga rahumeelset ja edukat tulevikku, kus saaksid areneda ka teineteise valikuid aktsepteerivate naaberriikide suhted.
Kommenteerides Venemaa presidendivalimisi kiriku vaatenurgast, märkis Virumaa praost Peeter Kaldur, et viimase 20 aasta presidendid Venemaal, alates Jeltsinist ja lõpetades Putiniga, on kõik rõhutanud oma suhet õigeusu kirikuga ning kirik omakorda käitub vastavalt sellele.
Kiriku juhtkond järgib riigi poliitikat ning riik teeb koostööd kirikuga. See kannab Kalduri hinnangul sajandeid püsinud kommet, mis on Venemaal üle elanud aegu ja riigikordi: mida keiser ütleb, seda kirik järgib.
Eesti Kirik