Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raamat, mis toob esile õndsuse aluse

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Kirjastus Kõrberoos soovib kinkida kõigile selle aasta leerilastele äsja ilmunud raamatu „Kallis meetilk Kristuskaljust ehk Sõnum kõigile pühadele ja patustele“.

Tegemist onT. Wilcoxi raamatuga, mis esimest korda ilmus eesti keeles 1779. aastal, pealkirjaks „Kalli Me-Pissara Kristusse Hawu Paest Ehk Üts lühhikenne Mannitsusse Sönna Kiki Pühhide nink Pattatside wasta“, tõlkijaks Johann Heinrich Foerster. 

„Vaevalt on teist vaimulikku raamatut, mis selgemalt esile tooks ainsa õndsuse aluse ja ära kooriks meilt kõik omaõiguse hilbud. See on murelikele hingedele eriti julgustav sõna. See pole mitte ainult ühekordseks läbi lugemiseks, vaid et uuesti ja uuesti lugeda ja süveneda.“ Nii kirjutab tõlkija Peeter Sink, kelle sünnist 30. märtsil 2022 möödus 120 aastat, raamatu eessõnas, mis ilmus 1938. aastal.

Autori mõttearendus ja väljendusviis võib meie jaoks olla pisut võõrapärane, kuid ometi sisaldab raamat ainest mõtisklusteks, mida kristlus uskuja jaoks tähendab. Ja need on aegumatud tõed. Raamat kirjeldab Kristuse lunastustööd kui ainsat kaljut, mille peale ehitades me elu tormides püsima jääb. Ausalt paljastatakse inimloomuse igatsused ise ennast aidata ja Kristuse armu ära teenida. Raamat on aidanud paljusid läbi sajandite tagasi tulla oma kristliku usu väelise tuuma juurde. Peeter Sink jagab eessõnas oma igatsust, et see raamatuke võiks ka meie rahvale olla samasuguseks teejuhiks ärkamisele, nagu ta paljudele rahvastele on olnud. 

Raamatu on välja andnud kirjastus Kõrberoos. Trükist saab osta nii Logose kui ka Pauluse raamatupoest. Lisaks sellele soovib kirjastus kinkida igale selle aasta leerilapsele isiklikult ühe raamatu. Palun kogudustel ja praostkondadel soovitud eksemplaride arv teada anda e-mailile K6rberoosUY@gmail.com. 

Kersti Raudsepp