Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raamatuletilt

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

kogujaKirjastus Verb on äsja välja andnud Vana Testamendi Koguja raamatu.
Vana Testamendi Koguja raamatu uustõlge heebrea keelest on valminud Jaan Kaplinski ja Vello Salo ühistööna. Köide sisaldab ka heebreakeelset alusteksti ning kolme varasemat eestikeelset tõlget. Selgitavad järelsõnad Vello Salolt ja Jaan Kaplinskilt. Kalingurköites 88-leheküljelise raamatu on kujundanud Piia Ruber.
«Mida vanem tekst, seda raskem on meil temast aru saada: nood sõnad pandi ju kirja tolle kauge aja inimeste, mitte meie jaoks. Kes tahab tollal kirjapandust aru saada, peab mõttes astuma tolleaegse kuulajaskonna hulka,» lisab kirjastus tutvustuse.

 

 

 

eesti-palvemajad[1]Rakvere Nelipüha kogudus on välja andnud 2015. aastal koguduse pastori Stanislav Sireli koostatud raamatu «Eesti palvemajad 20. sajandil».
Raamatus on umbkaudu sada fotot Eestis asuvatest või asunud palvemajadest, põhiliselt baptistikogudustele kuuluvatest palvemajadest. Fotod pärinevad pastor Arpad Arderi arhiivist.

 

 

 

 

 

Tammerraamatu kirjastuses on 2015. a ilmunud Aivo Aia tekstide ja fotodega rohkem kui 400-leheküljeline album Eestimaa kirikutest.
Raamat pakub ka uusi teadmisi, näiteks Saaremaal asunud ja nüüdseks võssa kasvanud Metsküla kirikust, kus viimati asus kuivati. Aga ka Tallinnas asunud diakonissi kirikust, mis on lammutatud ja mille altariraam on praegu Narva kirikus.
Ja teostamata jäänud, praeguse Hiltoni luksushotelli kohale mõeldud Pauluse kirikust, mille alusmüürid rajati ja nurgakivi pandi aastal 1931. Kuid Tartu Pauluse kiriku puhul oodanuks ka uuemaid andmeid, kui et aastal 2000 taastati tornikiiver.