Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raamatuletilt

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Yprus_kaas_(2(140+161)+14)x240mm+bleed_3mm.inddKirjastus Gallus annab möödunud aastast välja raamatusarja „Meie vaimulikud“. Tähelepanu pööratakse eelkõige tegevvaimulikele, kes vaatavad oma teenimisteele, tehtule, avavad oma mõtteid, arusaamu ja põgusalt ka loomingut ning liiguvad siis edasi, öeldakse sarja tutvustuseks.
Sarja esimene raamat oli vaimulikust, poeedist ja poliitikust Avo Üprusest, teises raamatus kajastub Nõmme Rahu koguduse õpetaja, assessori ja usuteaduse instituudi rektori Ove Sanderi olemus ja mõtteilm. Raamatu autorid on Ove Sander ja Margit Arndt-Kalju.
„Märtsi keskpaigas oli olukord sealmaal, et vanemad tõid mu koju – lihtsalt selle mõttega, et kodus on parem surra. Ega surija vist ei oskagi enam täpset vahet teha, kumba koju ta tahab, kas maisesse või taevasesse, need kaks sulavad siis kuidagi üheks. Sama päeva õhtul tuli väga kõrge palavik, üle 42 kraadi, nii et kraadiklaas enam ei näidanud. Vanemad arvasid, et nüüd ongi lõpp … Kuid minu eest palvetati Tartu Pauluse kirikus ja hommikuks olin absoluutselt terve. Jumal tõi mind tagasi. 14-aastaselt sain teadmise, et mind ei ole siia maailma mõttetult tagasi toodud, et mul on ülesanne,“ ütleb Ove Sander.
Aprillis esitleti sarja kolmandat raamatut, mis jutustab Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku ülempreestri Aleksander Sarapiku (Aivar Sarapik) elu- ja pöördumisloo. Ka isa Aleksander meenutab raamatus oma haigushoogu, millest sündisid uued otsused tema elus.
Sel kuul andis aga kirjastus välja raamatu, mis on ettevalmistuseks paavst Franciscuse visiidile Eestisse. Itaalia ajakirjaniku Andrea Tornielli raamat „Franciscus. Paavst Uuest Maailmast“ kõneleb loo Argentina nooruki kujunemisest paavst Franciscuseks. Kirikupea selgitab läbi isikliku elukogemuse halastuse mõistet ning kutsub lugejat avama oma südame ust.

sanderi raamat sarapiku raamat