Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rahvaülikool usuteaduse instituudis

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Usuteaduse instituut alustab mais rahvaülikooli formaadis e-kursuste sarja, mille raames on teoloogiast, kirikuloost ning kiriku ja ühiskonna suhetest huvitatud inimestel võimalik oma teadmisi täiendada ning üksteisega mõtteid vahetada. Koolitustele registreeruda ja nende eest tasuda on võimalik instituudi uuenenud kodulehe vahendusel, vt www.eelkui.ee. Lisainfo kerstin.kask@eelk.ee. 

Eesti ristiusustamine – selle ajaloost ja retseptsioonist

Koolituse eesmärk on anda ülevaade Eesti ala ristiusustamisest ja selle mõjust eestlaste rahvusliku identiteedi kujunemisele.

Koolitusel käsitletakse järgmisi teemasid: eestlaste ristiusustamine; kristlus enne ristiusustamist; eri vaated ristiusustamisele – rahvuslikust ärkamisajast praeguseni; ristiusustamise lugu meie rahvuslikus loos.

Kursusest osavõtja  omandab ettekujutuse Eesti ala ristiusustamise kronoloogiast, selle käsitlemisest Eesti ajaloos ja rollist meie rahvusliku identiteedi kujunemisel

Koolituse viib läbi prof dr Priit Rohtmets.

Koolitus toimub veebis. Registreerunutele saadetakse Zoomi link koolitusele eelneval päeval. Koolitus toimub 10. ja 11. juunil kell 18–20 ning selle maht on 5 akadeemilist tundi.