Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rahvusmõtte auhind Toomas Paulile

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Dr Toomas Paul Tartu ülikooli aulas Rahvusmõtte auhinda vastu võttes.
Internet

1. detsembril, rahvusülikooli 95. aastapäeva aktusel kuulutati välja Tartu ülikooli Rahvusmõtte auhinna laureaat, kelleks sai vaimulik, tõlkija, literaat ja ühiskondliku elu tegelane Toomas Paul.

«Toomas Pauli kandidatuuri esitas usuteaduskond, kellega laureaat on tihedalt seotud,» kinnitas Eesti Kirikule usuteaduskonna dekaan prof Riho Altnurme, täpsustades, et Paul kaitses usuteaduskonnas 1994. aastal doktoritöö Eesti piiblitõlke ajaloost ning oli aastatel 1992–1996 Uue Testamendi professor.
«Toomas Paul on Eesti mõtteloo aktiivne kujundaja, kes põimib oma publitsistikas ja uurimistöös kristlikku maailmapilti, Eesti rahvuslikku mõtet ja teadust,» põhjendas tänavust laureaadivalikut ülikooli senati liige, religiooniuuringute teadur Ain Riistan. Ta täpsustas, et Rahvusmõtte auhinnaga tunnustataksegi isikuid, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud Eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust, rääkis Riistan.
Toomas Pauli roll Eesti ühiskondliku mõtte suunanäitajana on aukartust äratav. «Tema töö ei ole piirdunud teoloogilise maailmaga, vaid on olnud pühendatud Eesti ühiskonna vaimsele kasvamisele laiemalt,» rõhutas Riistan, lisades, et Toomas Paul on oma loomingu ja eeskujuga aidanud suunata eestlaste vaimset enesetaju.
Rektor prof Volli Kalm tänases auhinda üle andes Toomas Pauli Eesti heaks tehtu eest. Laureaati tervitades kinnitas rektor, et ülikoolil on suur rõõm ja au toetuda oma missiooni täitmisel ka väljapaistvatele ühiskonna õpetajatele väljaspool ülikooli kuut sammast. «Tänavune Rahvusmõtte auhinna saaja on Eesti ühiskonna ilmasammas, alusväärtuste hoidja ja ühiskondliku mõtte suunanäitaja,» ütles rektor emakeelse ülikooli aastapäeva aktusel.
Eesti Kirik