Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rahvusvaheline kristlik meedialaager Venemaal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Laagrilistel jäi meediatöö kõrvalt aega tutvuda ka kevadise Peterburiga. Pildil vasakult Tommi Hakkari (Nuotta tiimi juht), Ragne Nazimov, Sirli Lend (Plusmeedia tiimi juht), Hanna Maria Salong, Anette Elken, Kristi Tüvi, Madis Ehanurm.
Maria Savitskaya

Järjekordne kristlike noorte meedialaager leidis seekord aset Püha Maria Ingeri kirikus Peterburi kesklinnas.

14.–17. maini Venemaal toimunud laagrist võtsid osa noored Eesti Plussmeedia tiimist ning Soome Nuotta meeskonnast. Kahjuks oli sel korral vene noori Võbori tiimist väga vähe. Kuid see ei takistanud noortel tegemast suurepärast meediatööd.
Meedialaagris veedetud aja jooksul õpiti tegema reklaamklippe, kasutama erinevaid programme filmi kokkumonteerimiseks, filmimist, pildistamist ning ka võõrkeelt. Võeti osa iga-aastasest Soome filmifestivalist Uneton48, mis tähendab, et film tuleb luua 48 tunni jooksul pärast teemade väljaloosimist.
Eesti-Soome-Venemaa meediatiim sai loosiõnne tahtel paraja pähkli. Filmi teemaks oli «Underground movie» ehk eesti keeles «Maa-alune film». Teema on juba ise mitmeti mõistetav, seega polnud noortel väga keeruline lasta oma fantaasial lennata ja välja tuua ideed, mis ei tundunud sugugi loogilised. Siiski pandi lõpuks kõigi ideedest kokku üks fantaasiaküllane filmi käsikiri. Filmiga saab tutvuda Plussmeedia kodulehel (www.plussmeedia.ee) pärast Uneton48 filmide esilinastust.
Meediatöö kõrvalt said noored tutvuda ka Venemaa linna iseärasuste ja vaatamisväärsustega. Istuti kohvikutes, vaadati-kuulati väga palju tänavamuusikuid ja erinevaid esinejaid. Käidi vaatamas ka sildade tõstmist kell 1:15 öösel.
Venemaal on väga palju erinevusi võrreldes koduriigiga. Silma jäid kuldsed reljeefid ja kujukesed majadel. Pisidetailid, mis on tehtud nõnda peene näputööna, et hirm oleks vaadata. Muidugi prooviti ära ka Venemaa pannkoogid, mis meeldisid kõigile. Vaatamata ilmaennustusele soosis ilm meedialaagris osalejaid igati, lastes soojadel päikesekiirtel paitada noorte päid.
Noored jäid endi sõnul meedialaagriga väga rahule. Oli küll pisikesi nurisemisi, mis olid siiski tingitud pigem iseloomust kui korraldusest. Laagris õpiti väga palju uut ja huvitavat enda, teiste ja meediatöö kohta. Järgmine meediatöö laager toimub 13.–16. augustini ja sedapuhku Eestis. Noorte meediatööga saab end kursis hoida internetis meie kodulehel www.plussmeedia.ee
Kristi Tüvi