Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rakveres tähistati maestro Arvo Pärdi sünnipäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

RakvereRakvere Kolmainu kogudus tähistas helilooja sünnipäeva üsna erilisel viisil.

17. sajandi lõpul pärast põhjalikku ümberehitust kolmainu Jumalale pühitsetud Rakvere kirikus (fotol) käib juba mõnda aega remont.
Viis aastat tagasi, kui tähistati oma lapse- ja noorpõlve Rakveres veetnud helilooja Arvo Pärdi 75. sünnipäeva, valmis kirikutorni trepistik ja uus kell koos Arvo Pärdi komponeeritud kellamänguga.
Nüüd aga helgib selles Lääne-Virumaa linnas kiriku uus tsinkplekk-katus, mille valmimise heaks tegi suurima annetuse – 50 000 eurot – Arvo Pärt, kellel läinud reedel oli 80. sünnipäev.
Umbes 150 000 eurot maksnud katuse remonti toetas linn 48 000 ja kultuuriministeerium 38 000 euroga. Ülejäänud raha kogunes annetustest.
Möödunud nädalal ütles koguduse õpetaja praost Tauno Toompuu, et teha on jäänud veel kooriruumi nurk ja paigaldada vihmaveetorusid. Kuigi kohalikul ehitusfirmal AS Later GR puudus varasem kogemus kirikuga, on töömehed projekteerija hinnangul oma tööga hästi hakkama saanud.
Läinud kolmapäeval kogenes kiriku juurde paarkümmend talgulist, et reedeseks maestro sünnipäevakontserdiks kirik ladestunud tolmust puhastada. Eks see ole tänu ka ehitajatele ja toetajatele, kes kutsuti pühapäeval toimunud tänujumalateenistusele.
Tänukirjad, mis osalistele üle anti, olid vanast katuse­plekist! Muidugi oli kutsutud ka helilooja, kelle auks toimus seal nädalavahetusel kolm kontserti.
Rakvere kirikut külastab maailmakuulus helilooja õpetaja Toompuu sõnul üks-kaks korda aastas, viimati selle aasta kevadel.
Rita Puidet