Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rannamõisa noored muudavad tavalise reede meeldejäävaks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Rannamõisas tehakse noortetööd ka rallirajal.
Madis Kask

Tallinna külje all, imeilusa ja kergelt maagilise ümbrusega Rannamõisas toimub iga kuu viimasel reedel noorteõhtu.

Rannamõisa koguduses toimuvad aktiivsed noorteõhtud juba viiendat hooaega. Suvisel puhkeperioodil kogutakse ideid uueks hooajaks ja osaletakse kogudustevahelises noortelaagris.
Noorteõhtut alustatakse lühikese alguspalvega, seejärel on antud natuke aega üksteisega tutvumiseks ja lobisemiseks. Jutustamise kõrval saab end kosutada väikeste suupistete ja joogiga. Kui kõht hakkab täis saama, siis ongi aeg mängudeks. Mõnikord saab panna tööle mõtte ja teinekord oma keha liigutada. Mängud ei ole keerulised, sobivad igas vanuses noortele.
Muidugi ei puudu õhtust ka sõnaline osa. Teemad on iga kord erinevad ning just noored räägivad seal oma kogemustest ja mõtetest. Et kõik saaksid äsja kuuldud teema kohta oma arvamuse välja öelda, toimub grupiarutlus, kus kõigi ideid ja arvamusi arvestatakse ning kuulatakse. Õhtu lõpetatakse imeilusas kirikus lõpupalvusega.
Noorteõhtuid aitavad korraldada kõik, kes suurema, kes väiksema entusiasmi ja aktiivsusega. Noorte tegevust juhib Raul Suurväli, kelle abi ja eestvedamisega on noorteõhtud edukalt toimunud iga kuu ja loodetavasti toimuvad ka edaspidi.
Rannamõisa koguduse noorte seas on väga suur ülekaal just meessool. Seetõttu on koguduses ka ralliauto, mille jaoks koguti raha mõned aastad tagasi suvel toimunud kristlikul noortefestivalil JäPe. Ralliautot kasutatakse noortetöös tihti, kui tehakse ebatavalisi noortekaid – minnakse selle autoga sõitma kinnisele rallirajale, kus autosõidurõõme saavad vanemate poiste juhendamisel katsetada ka need, kel juhilube veel taskus pole. Mõistagi on see poiste jaoks tõenäoliselt üks lahedamaid viise kogudusetöös kaasa lüüa.
Rannamõisa noorteõhtutele on alati kõik oodatud ja teretulnud, olenemata vanusest, soost või välimusest. See on üks meeldiva seltskonna ja õhkkonnaga koht, kus kõik mured ununevad ning tunda on Jumala ja ligimesearmastust. Tere tulemast iga kuu viimasel reedel kell 19 Rannamõisa kogudusemajas Tabasalus.
Kristi Tüvi