Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rapla kirikumuusika festival toob tipptasemel esinejad

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

22. juulist 1. augustini toimub Rapla kirikumuusika festival, mis tänavu leiab aset juba 18. korda.

"Tänavuse festivali raames astuvad üles väga eriilmelised Eestis tuntud ja armastatud muusikud ning kollektiivid," ütles festivali kunstiline juht Pille Lill. "Festivali korraldajate ja esinejate poolt teeme kummarduse kahele sel aastal juubelit tähistavale Eesti heliloojale – Arvo Pärdile tema 75. ning Urmas Sisaskile 50. sünnipäeva puhul," rääkis Pille Lill.

Festivali kulminatsiooniks oleval kontserdil 1. augustil Rapla kirikus tuleb ettekandmisele Arvo Pärdi teos "Trisagion", mida esitab festivali kammerorkester ning juhatab dirigent Jonathan Brett Suurbritanniast. Festivali lõppkontserdil astub üles ka armastatud metsosopran Anneli Peebo.

Raplas sündinud helilooja Urmas Sisaski 50. juubeliaastat tähistatakse 25. juulil Rapla kirikus tema möödunud aastal Rapla Ühisgümnaasiumi kooride tellimusel valminud Missa nr 6 (Madise missa) esiettekandega. Teos on kirjutatud laste- ja segakooridele, solistidele ning kammeransamblile, kaasatud on mänguasjad ja kogu suurejooneline ettekanne nõuab koguni mitme dirigendi ühistööd. Missa sõnumiks on tänu selle eest, et saame elada, armastada, mõelda, tunnetada ja olla õnnelikud planeedil maa ning missa eesmärgiks on planeedi bioloogilise elu säilitamine ja Eesti rahva jäämine.

Rapla kirikumuusika festivali esinejate seas on tänavu veel tütarlastekoor Ellerhein, tšellokvartett C-JAM, Orthodox Singers, saksofonikvartett SaxEst, Rapla Riinimanda koorid, Vennad Johansonid ning Norras elav ja töötav sopran Kersti Ala-Murr.

Kontserdid toimuvad nii Rapla Maarja-Magdaleena kirikus kui ka piirkonna väiksemates Velise, Käru, Hageri ja Vahastu kirikus ning Alu mõisas.

Esmakordselt toimuvad festivali raames 23. –29. juulini Rapla Suveakadeemia meistrikursused dirigentidele ja keelpillimängijatele. Juhendajad on tunnustatud interpreedid ja õppejõud Mari Tampere, Anna-Liisa Bezrodny, Kristina Kriit, Peeter Paemurru ja dirigent Johathan Brett Suurbritanniast, kes juhatab ka festivali kammerorkestrit. Jonathan Brett on hinnatud barokkmuusika tundja ja töötanud mitmete juhtivate orkestritega üle Euroopa, 1990. aastast on ta English Classical Players kunstiline juht.

Rapla kirikumuusika festivalile pani aluse Raimo Kivistik 1993. aastal. Koostöös soome kirikumuusikutega üles ehitatud festivali eesmärgiks sai maailma rikkaliku vaimuliku muusikapärandi tutvustamine. Alates 1997. aastast on festivali kontserdid lisaks Rapla kirikule toimunud erinevates maakonna kirikutes ja mõisates ning ka teistes Eesti linnades ja maakondades. Rapla kirikumuusika festivalil on üles astunud enamus eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid Suurbritanniast Jaapanini. Alates 2009. aastast on festivali korraldajaks Jakob Kukk ja 2010. aastast kunstiliseks juhiks Pille Lill.

Festivali tutvustus: www.powerhouse.ee/Raplafestival/Rapla_plakat.pdf


FESTIVALI AJAKAVA

Neljapäev, 22. juuli kell 19.00 Rapla kirik

AVAKONTSERT

Tšellokvartett C-JAM:

Pärt Tarvas, Levi-Danel Mägila, Margus Uus, Andreas Lend

Tütarlastekoor "Ellerhein", dirigent Tiia-Ester Loitme

Kavas: R. Wagner, H. Schlemüller, G. Orban, A. Pärt, G. Holst

 

Reede, 23. juuli kell 19.00 Velise kirik

Orthodox Singers, dirigent Valery Petrov

Kavas: P. Tšaikovski, A. Schnittke, A. Pärt

 

Laupäev, 24. juuli kell 19.00 Käru kirik

Saksofonikvartett SaxEst:

Virgo Veldi, Sulev Sommer, Lauri Sepp, Ivo Lille

Kavas: J. S. Bach, F. Mendelssohn, J. Offenbach

 

Pühapäev, 25. juuli kell 19.00 Rapla kirik

URMAS SISASK − 50. Missa nr 6 (Madise Missa) esiettekanne

Solistid, kammeransambel, Rapla Ühisgümnaasiumi laiendatud lastekoor Riinimanda ja Mitte-Riinimanda noorte- ja vilistlaskoor, dirigendid Urve Uusberg, Sirlen Rekkor, Jaanika Kilgi

 

Neljapäev, 29. juuli kell 19.00 Hageri kirik

RAPLA SUVEAKADEEMIA LÕPPKONTSERT

Festivali Kammerorkester. Dirigeerivad meistrikursusest osavõtjad

 

Reede, 30. juuli kell 19.00 Vahastu kirik

"KUSKIL PEAB ALGUSKOKKUKÕLA OLEMA"

Vennad Johansonid

Kammerkoor "Head ööd, Vend", dirigent Pärt Uusberg

 

Laupäev, 31. juuli kell 19.00 Alu mõis

Kersti Ala-Murr (sopran), Tõnu Jõesaar (tšello), Lilian Jõesaar (klavessiin), Jaak Lutsoja (akordion)

Kavas: H. Purcell, G. F. Händel, E. Grieg

 

Pühapäev, 1. august kell 19.00 Rapla kirik

LÕPPKONTSERT

Festivali Kammerorkester

Annely Peebo (metsosopran)

Dirigent Jonathan Brett (UK)

Kavas: B. Britten, A. Pärt, O. Respighi, P. Tšaikovski, E. Rautavaara

 

Kontsertide piletid (50-100 EEK) on müügil Piletilevis, Statoili teenindusjaamades ja tund enne kontsertide algust kohapeal.