Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Reinaru Vennad esimest korda Peterburis esinemas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Reinaru Vennad esinemas Peterburi Ingeri kiriku festivalil. Sirli Lend

Reinaru Vendade tänavune üks põnevamaid ülesastumisi  toimus Peterburi kesklinnas Püha Miikaeli kirikus toimuval noorte muusikaüritusel L-Fest 2015.

Tegemist oli Ingeri kiriku noortetöö projektiga, mis toimus sedapuhku neljandat aastat ning millel oli esmakordselt heategevuslik eesmärk: soov muuta 500 abivajava lapse elu paremaks, enne kui täitub 500 aastat reformatsioonist. Sellest ka ürituse nimi L-Fest, mis pikemalt tähendab Luther Fest.
Hoolimata sellest, et tegemist oli täiesti venekeelse üritusega ning Reinaru Vendade kõrval astusid üles stiililt kolm väga erinevat bändi Peterburist ja üks Viiburist, võttis publik Eestist tulnud muusikud vastu äärmiselt soojalt ja lihtsamaid refrääne lauldi ka kaasa. Reinarud esitasid oma laulud siiski eesti keeles, millele tehti lühike tõlge laulude vahel kokkuvõttega peamisest sõnumist.
Samuel Reinarule meeldis Peterburis esineda seetõttu, et see linn iseenesest on suure kultuuriväärtusega ning esinemiskohaks olev kirik oli nõukogude ajast jäänud kummalise, kuid praktilise planeeringuga. Kaks vahelage jaotasid kiriku põikipidi kolmeks osaks, mistõttu noorteruum oli sõna otseses mõttes pühakoja «laes».
«Tore oli olla ka ainus eestikeelne bänd ja meid võeti seal kõige soojemalt vastu – inimesed olid väga sõbralikud,» jagab Samuel muljeid. Positiivse tagasisidena võib esile tuua ka esinemise järel ligi 20 albumi müümise, millele muidugi järgnes ka autogrammide andmine ja ühine pildistamine.
Ürituse peakorraldaja, Ingeri kirikus noortetööd tegev Stepan Petrov rääkis, et peamiselt sooviti kuulama kutsuda kristlasnoori erinevatest kirikutest ning osalejaid oligi Peterburist, Koltušist, Viiburist, Moskvast ja ilmselt veel mõnest kohast – kokku umbes 90. «Üritusel oli kindlasti ka evangeelne eesmärk, sest see oli hea võimalus kutsuda kaasa mõni oma mittekristlasest sõber. Tean mitut, kes seda tegid, ja neilegi meeldis see muusika.»
Muusikale ja heategevusele oligi pandud ürituse kogu rõhk, sest otsest jutlust või piiblisõnumit eraldi ei olnud. «Otsustasime teadlikult jääda vaid muusika juurde, sest sellel on juba väga sügav sisu. Kui kuulajad sellest aru saavad, siis nad püüavad ise leida seda miskit, mis põleb meie südames, ning me ei pea enam palju rääkima,» selgitas Stepan. «Siinsamas on noormees Stanislav, kes käib meie kirikus pärast esimese aasta üritust, seega ta on elav tõestus, et see töö on oluline ja toimib.»
Sirli Lend