Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rinalds Grants  saab Riia abipiiskopiks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Abipiiskop aitab leevendada peapiiskopi töökoormust.

Praegu on lisaks peapiiskop Jānis Vanagsile Läti Evangeelses Luterlikus Kirikus (LELK) ametis kaks piiskoppi: Liepāja piiskop Hans Martin Jönsson ja Daugavpilsi piiskop Einārs Alpe. Iga piiskop võib aga vajadusel ametisse nimetada ka abipiiskopi, kes on piiskoppide kogu hääleõiguseta liige. Tema volitused lõpevad, kui ametist lahkub teda määranud piiskop.

Otsust Riia abipiiskopi ametikoha loomisest põhjendas Läti Evangeelse Luterliku Kiriku (LELK) peapiiskopVanags Läti Delfile sellega, et talle on vaja abilist, kellele usaldada osa ülesandeid. Eriti rõhutas ta, et koroonapiirangute järel on vaja suuremat rõhku panna inimestevaheliste kontaktide tugevdamisele, koguduste külastamisele ja vaimulikega kohtumisele. Samuti märkis Vanags, et kohustuste rohkus pole tal võimaldanud osa võtta kõikidest üritustest, kus kirik peaks olema piiskopi tasandil esindatud.

Peapiiskopi väljavalituks osutus 2001. aastal LELKi õpetajaks ordineeritud Riia praost ja Vana Gertrudi koguduse õpetaja Rinalds Grants (pildil), kes on ühtlasi LELKi kapiitli liige ning kiriku teoloogilise õppeasutuse Lutheri akadeemia prorektor. 

Vanagsi sõnul on Grantsil kõik eeldused edukaks teenimiseks piiskopina. „Ta kannab pidevalt hoolt oma hariduse täiendamise eest, tunneb meie kiriku erinevaid suundumusi. On näidanud end hea koguduseõpetajana, teda hinnatakse vaimulike seas. Tasakaalukas isiksus, kes suudab pidada dialoogi väga erinevate inimestega. Hea luterlane ja Läti patrioot. Seda loetelu võiksin ma veelgi jätkata,“ märkis peapiiskop Vanags.

Uus Riia abipiiskop pühitsetakse ametisse juulis.

Rain Soosaar