Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Risti kirikus on kaks purki ubadega

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Teelistele Risti kiriku ust lahti hoides näitab Riita Sammelselg, kuhu saab jätta annetusraha ja kuidas uba ühest purgist teise rändab.
Liina Raudvassar

See ei ole pühapäevakooli atraktsioon, vaid tõsine ettevõtmine: et saada kokku kiriku eesruumi renoveerimiseks vajalik 8000 eurot, on Risti koguduses käivitatud kampaania „Oad Risti kirikule“.

Kogudus ei korja siiski ube, vaid ikka raha. „Püüdsin mõelda, kuidas annetamist visualiseerida. Koguduse nõukogu koosolekule oma ideed tutvustama läksin purgiga, kus sees 300 hernest. Mõte meeldis, ent otsustasime, et oad on kaunima väljanägemisega,“ räägib Risti õp Annika Laats, lisades lõbusalt: „Seda, kas me ubadest lõpuks tänusuppi ka teeme, peame veel vaatama.“
Oma sõnumi sihtrühmani viimiseks valmis tore video, mis levib Youtube’i ja sotsiaalmeedia vahendusel. Selles selgitatakse, et väike, aga tubli Risti kogudus Harjumaal vajab kiriku eesruumi kordategemiseks abi. Pool töödest on tehtud tänu maaelu edendavast Leaderi meetmest saadud toetusele, aga poole tööde jaoks on raha puudu. „Iga sinu annetatud euro puhul rändab üks uba teise purki,“ selgitatakse videos ning lisatakse, et kui teed pangaülekande, tõstetakse vastavalt annetatud summale ube ühest purgist teise, kirikusse kohale tulles saab seda aga ise teha.
Seega on kirikus kaks suurt purki. Ühe peal kiri „Olemas/donated“, teisel „Puudu / still missing“. Kui projekti alguses oli ühes purgis 8000 uba ja teises mitte ühtegi, siis päevast päeva olukord muutub. Eelmisel nädalal võis lugeda Risti koguduse FB-leheküljelt: „On hea meel teatada, et ubadest peab teise purki rändama veel vaid 1488 uba!“ Tänatakse kõiki annetajaid, k.a Padise vallavalitsust, kes toetas remondi lõpuleviimist 2500 euroga.
Lahked annetused on oodatud septembri lõpuni (EE352200221053688339;
EE631010052037951005; EE337700771000773145. Saaja: EELK Risti kogudus, selgitusse: „Oad Risti kirikule“).
Liina Raudvassar