Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ristimise and

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Pühapäeval pärast Kristuse ilmumispüha ehk kolmekuningapäeva kõneldakse kirikus Jeesuse ristimisest. Kolmekuningapäeval kummardasid Jeesus-last idamaa targad, mis näitas, et Jeesus on kõigi maailma rahvaste Päästja.
Järgmine olulisem sündmus Jeesuse elus oligi ristimine. Ristija Johannes oli see, kes ristis Kristuse. Johannes ristis selleks, et inimesed parandaksid meelt ja valmistaksid nii teed Päästja tulemisele. Kui nüüd Jeesus end ristida lasi, siis saatis Jumal Püha Vaimu tema peale, mis näitas, et ootused on täitunud. Kuna Jeesus ristiti täiskasvanuna, siis järgnes ristimisele Kristuse avalik tegevus. Ta asus õpetama ja tegema imesid, mis tõestasid, et ta on Päästja. Samas asus Jeesus teele, mis viis ta ristile surema inimkonna eest.
Aja jooksul kujunes ristimisest üks kiriku pühadest sakramentidest. Tänapäeva ristimisel on teine tähendus, kui oli Johannese poolt läbiviidul. Meie ei pea enam ootama Päästjat, vaid ta on tulnud. Ristimises võtab tema meid vastu ja meie võtame tema vastu. Kui inimene on ristitud, siis on ta Jumala laps ja kiriku liige.
Jumala lapseks võivad saada kõik, nii suured kui väikesed. Ristimine on usutee alguses ja sellele järgneb kasvamine Jumala tahte kohaselt. Ristitu on kutsutud elama usus ja armastuses ning loobuma oma eluteel kõigest halvast.
Kaido Soom