Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ristimise and

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Uude aastasse astudes on meil sageli hinges küsimus, mida toovad need 365 päeva, mis seisavad meil ees. Uue aasta algus annab kirikus inimesele olulist tuge. Uusaasta ehk nääripäev on Jeesuse ümberlõikamise ja nimepaneku päev. Piiblitekstid räägivad sel päeval Jeesuse nime tähendusest. Nimi Jeesus tähendab „Issand on abi, Issand päästab“. Sellele nimele on kindel loota uut aastat alustades.
Järgmine suur püha on kolmekuningapäev. Lääne kiriklikus traditsioonis on ilmumispüha evangeeliumiks ja seega ka päeva teemaks idamaa tähetarkade külaskäik Petlemma, et avaldada austust juutide vastsündinud kuningale. Targad tulid paganarahvaste keskelt ja nende külaskäik Jeesus-lapse juurde väljendab Jumala plaani, et Kristus on valgus kõigile maailma rahvastele. Sellega tuletab ilmumispüha kogudusele meelde kiriku misjoniülesannet. Jõulude sõnum puudutab kõiki inimesi.
Sellele päevale järgneva pühapäeva teema on „Ristimise and“ ning siis kõneldakse Jeesuse ristimisest. Teemat laiendades peatutakse ka kõigi inimeste ristimise juures. Ristimises on meid võetud Jumala lapseks ja kiriku liikmeks ning Jumal ise kannab meie eest eluteel hoolt. Me ei pea muretsema oma saatuse pärast, vaid võime end usaldada kõiges Jumala kätesse. Tulevik ei sõltu mitte üksnes meie pingutustest, vaid Jumala hoolitsusest ja abist ning ristimine on selle kinnitus meile.
Kaido Soom