Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Saarde kogudus tähistas pühakoja aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Vabaõhujumalateenistusel Jäärjas teenis diakon Arvet Ollino. Foto: Kristi Ollino

Nädalavahetusel pidas Saar­de rahvas koos peapiiskopiga kristlikul moel pidu – pühakoja 325. aastapäeva.
Pidupäeva eel kutsuti külla Kilingi-Nõmme gümnaasiumi sadakond algklasside õpilast, kes saadud muljete põhjal kirikut joonistasid. «Need on ilusad ja siirad pildid, nagu oskavad joonistada lapsed,» ütleb koguduse diakon Arvet Ollino. Neid, lisaks kohaliku maaliringi ja Enri Pahapilli maale saab nüüd kirikus näha.
Kuna varasem kirik asus Jäärjas, siis koguneti laupäeval jumalateenistusele sinna vana veski varemete juurde. Tänulikus meeles peeti õhtul kirikus jumalateenistust ja hiljem veel õhtupalvust. Sinna vahele mahtus aga rahvamuusikaansambli Valge Vene kontsert.
Pühapäev algas palvusega, siis aga oodati lapsi jumalateenistusele ja selle järel koos Kristi Ollinoga meisterdama ja mängima. Samal ajal avati huvilistele kiriku torn ja pakuti igal pool- ja täistunnil võimalust kella helistada. Koduloohuvilistele oli pühendatud oma tund, mil koguduse varasem õpetaja Enri Pahapill rääkis kiriku ja kihelkonna ajaloost.
Kaheksa leerilapse õnnistamine ja üheksa inimese ristimine ning peapiiskop Andres Põderi jutlus sealsele karjale lõi jumalateenistusel eriliselt sooja ja südamliku õhkkonna, millele omalt poolt andis lisa hiljuti poja sünnitanud organisti Tiia Hermanni mäng. «Kutsusime peapiiskopi liturgiks, kohapealseid mehi näeb kogudus ju kogu aeg,» ütles Arvet Ollino.

Liivi Fuchs