Saarte sinod toimus Eesti kõige luterlikumas maanurgas

/ Autor: / Rubriik: Sündmused, Uudis / Number:  /

Tavaliselt on Saarte praostkonna sinod toimunud soojal maikuupäeval, olles üks viimaseid kevadisi sinodikoosolekuid EELKs. Sel aastal aga koguneti juba 16. aprillil – kuna jüripäeval seisab ees senise Saarte praosti Anti Toplaane piiskopiks pühitsemine, tuli enne seda valida praostkonnale uus juht.

Saarte praostkonna sinodisaadikud koos peapiiskopiga pärast jumalateenistust. Foto: Irina Mägi

Kihelkonna Mihkli kirik oli veel talviselt külm, kuid rahvast jagus kirikupinkidesse rohkesti. Jumalateenistusel kõlas koguduse ansambli Collecta imekaunis neljahäälne laul Ülle Reinsoo juhatamisel, pärast teenistust õnnistas peapiiskop Urmas Viilma kiriku kooriruumi restaureeritud kroonlühtri.

Praostkonna tunnustuse, kiriku sõbra tiitli pälvis sel aastal muinsuskaitseameti Saaremaa nõunik Liis Koppel hea koostöö eest kogudustega ajalooliste kirikuhoonete restaureerimisel.

Neljandal kohal EELKs

Soojas ja sõbralikus õhkkonnas toimus sinodikoosolek Kihelkonna rahvamajas. Saaremaa vallavolikogu esimees Jaanus Tamkivi, kes on ka ise Kihelkonnalt pärit, meenutas oma tervituskõnes, kuidas poisipõlves sai ronitud Kihelkonna kiriku torni. Imeilusa vaateni jõudmine tol ajal veel korda tegemata kirikutornis ei olnud lihtne, aga tippu jõudmine ei peagi kerge olema.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse