Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Saarerahvas pidas pidupäevi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Väsimatu ja rõõmsameelne Naima Kukkur on hindamatu koguduse kaastööline.  Erakogu.

Hiiumaal peeti läinud laupäeval Reigi Jeesuse koguduse 395. ja kirikuhoone 220. aastapäeva, võõrustati külalisi ning kuulati kontserti. 

Teadaolevalt on praegune Reigi kirik kolmas, see on terviklikult säilinud ja algupärase välisilmega. Kabel on selles paigas aga olnud juba 16. sajandil. Kõigest sellest ehk kiriku ehitusloost kõneles pidupäeval osalejaile Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo, kes on Hiiumaal sündinud, lõpetanud ülikoolis ajaloo eriala ja oskab suurepäraselt lugusid vesta. 

Ungern-Sternbergide perekond on muidugi põnev uurimis- ja jututeema. Kuulda sai, et sealne parun Otto Reinhold Ludwig von Ungern-Sternberg lasi enesetapu teinud poja Gustav Dietrichi (1773–1799) matta sisuliselt vana Reigi kiriku ette. Tema mälestuseks ehitati aga uus kirik.

Umbes 60 annetajaliikmega kogudust on teeninud ka Hiiumaal kirikuõpetajana alustanud Jaanus Jalakas, kes teenis Reigi kogudust 11 aastat (1986–1997). Nüüd käis ta sealsel kogudusel külas ja jutlustas jumalateenistusel. Ta kutsus kirikulisi alandlikud olema ja kinnitas, et Issand on seesama täna ja ka homme. Jumala ligi on olnud ka Naima Kukkur (fotol), kellele jumalateenistuse lõpus andis õpetaja üle koguduse kaastöölise kuldse märgi. Naima sai 31. mail 80, ta on koguduses olnud kirikuteenija, kellalööja, nõukogu liige, juhatuse esimees ja aseesimees ning lisaks viimati nimetatule täidab jätkuvalt raamatupidaja rolli.

Ükski pidupäev ei möödu muusikata ja pärast kohvilauda sai nautida veel Haapsalu toomkoori esinemist koorijuht Sirje Kaasiku taktikepi all.  

Rita Puidet