Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Saksamaal rajati Lutheri matkarada

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lutheri rada Saksimaal Torgaus. Allikas: obs/Leipzig Tourismus und Marketing GmbH/Andreas Schmidt

Saksamaal on nüüd märksa hõlpsam rännata Martin Lutheri jälgedes. Valminud on nimelt 1200-kilomeetrise kogupikkusega tähistatud matkateede võrgustik Lutherweg (Lutheri rada).

Lutheri rada kulgeb mööda nelja liidumaad ning ühendab kõiki olulisemaid Lutheri elu ja tegevusega või reformatsiooniga seotud paiku nagu Eisleben, Wittenberg, Eisenach ja veel kümneid teisi. Maastikul on rada tähistatud viitadega, millel on kujutatud rohelist gooti L-i valgel taustal.
Saksakeelsel veebilehel www.lutherweg.de on võimalik jälgida raja kulgemist kaar­dil ning saada üksikasjalikku informatsiooni peatuspaikade ja neis leiduvate vaatamisväärsuste kohta. Käimas on aga muide veel ühe raja ettevalmistamine, mille aluseks on Lutheri teekond 1521. aasta Wormsi riigipäevale.
Eelmainitud veebilehe järgi on Lutheri rada teoks saanud kirikute, turismiorganisatsioonide, kohalike võimude ja teiste asjahuviliste koostööprojektina. Lutheri jälgedes on oodatud rändama kõik, eriti aga palverändurid ja need, kes on huvitatud reformatsiooni ajaloost ja selle mõjudest. Kolme euro eest saab soetada endale palveränduri passi, kuhu on võimalik peatuspaikades templeid koguda.
Meenutagem, et kevadel kujunes Saksamaal ootamatult müügihitiks Playmobili Martin Lutherit kujutav nukk.
Võib arvata, et ka Lutheri matkarada saab populaarseks riigis, kus meie usuisa mälestust peetakse oluliseks ka väljaspool kirikuringkondi ning kahe aasta pärast valmistutakse suurejooneliselt tähistama reformatsiooni alguse 500. aastapäeva.
Rain Soosaar