Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sangaste ja Bomlo ühine lastelaager

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /


Laagrilised Sangaste kirikus.  Arhiiv

Juba üle kümne aasta on Sangaste Püha Andrease kogudus oma sõpruskogudusega Norrast Bomlost korraldanud ühist lastelaagrit. Kaks pandeemia-aastat vahele jättes saime tänavu kokku 25.–31. juulini Marja talus.  

Norrast oli kohal neli noort ning saatjateks koguduse õpetaja Aksel Lygre ja Bomlo koguduse Eesti koostöö komitee liige Lillian Jensrud. Lisaks kohalikud noored ja kaheksa Ukraina põgenike last. Kokku oli laagris 17 noort.

Looja õnnistas suvelaagrit imelise ilmaga ning kõik planeeritud tegevused said reaalsuseks. Iga päev oli piiblitund ja seltskondlike ning sportlike tegevuste vahel andsid kristlikku õpetust Norra ja Sangaste vaimulikud ja koguduse töötegijad. Töötasid kunsti- ja käsitööringid, mängiti palli ja matkati. Tehti imeline kanuumatk ning Sangaste koguduse head sõbrad rallimeeskonnast Rehvid Pluss korraldasid vägeva päeva, tutvustades autoralli telgitaguseid ja andes kõigile osalejatele tunde, kuidas on sõita kaasa ralliautos.

Looja teed on meile teadmata, kuid ta juhib meid oma radadele ning järjekordne laagri õnnestumine on selle tõestuseks. Kolme riigi noored said kokku, veetsid üheskoos terve nädala ning lõpetasid laagri pühapäevasel teenistusel Sangaste kirikus.

Töö noortega on raske, kuid nende aktiivsust ja kasvamist näha on õnnistus. Igas laagris saavutatakse kristlik osadus ning sõlmitakse vaimsed sidemed ja sõprussuhted. Suhtlen siiani nende noorte inimestega, kes olid laagris kaheksa või kuus aastat tagasi lapsena ning paljud on just sealt alguse saanud suhtluse kasvatanud üles kestvaks sõpruseks. 

Osadus, mida esmakordselt tunnetatakse lapsena, on hilisemas elus vaimsel ja hingelisel kasvamisel väga väärtuslik. Esimesed tunnetused ja teadmised kristlikust elukorraldusest saab edasi anda mänguliselt ja sümbioosis aktiivse tegevusega. Osaduse müsteerium kandub edasi ja loodud sõprus kestab. Kahe riigi koguduste tihe noorsootöö on tõestuseks, et oleme riigina väikesed, kuid suure ülemaailmse luterliku pere liikmed.

Tanel Meiel,

Sangaste Püha Andrease koguduse diakon