Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sangaste koguduse esindus külastas sõpruskogudust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jumalateenistus Bremne kirikus: Aksel Lygrave (vasakul) ja Tanel Meiel.
Koguduse arhiiv

Sangaste Püha Andrease koguduse neljaliikmeline delegatsioon käis külas Norra sõpruskogudusel Bømlos.

Delegatsiooni liikmed kohtusid Bømlo sõpruskoguduse juhatuse liikmetega ja osalesid pühapäevasel jumalateenistusel. Kohtumisel lepiti kokku, et Bømlo koguduse liikmed külastavad Sangastet selle aasta juulikuus. Kuna Sangaste kogudusel on plaanis juulis paigutada kiriku käärkambrisse uus altarimaal, siis otsustati, et pidulikul maali sisseõnnistamisel teenivad nii Sangaste kui ka Bømlo vaimulikud.
Bømlo pastori Aksel Lygrave kutsel viibis Sangaste delegatsioon kristlikul noorteõhtul, kus koguduse diakon Tanel Meiel rääkis Eestist ja Eesti ajaloost ning jagas oma kogemusi kristlaseks olemisest. Noorteõhtu lõppes ühiste mängude ja jutuajamistega. Pühapäevasel teenistusel Bremne kirikus teenisid kõrvuti pastor Aksel Lygrave ja diakon Tanel Meiel. Jumalasõna jagati norra ja eesti keeles ning kõik delegatsiooni liikmed osalesid armulaua jagamisel.
„Meil oli hea meel kohtuda oma Norra sõpradega. Täname Bømlo koguduse juhatuse liikmeid ja pastor Aksel Lygravet hea vastuvõtu eest,“ sõnas Tanel Meiel. „Suvel ootame sõpru Sangastesse külla.“
Sõprus Lääne-Norras asuva Bømlo ja Sangaste koguduse vahel sai alguse 1995. aastal. Sõpruskogudus on toetanud Sangaste koguduse diakooniaprojekti, mis võimaldas kogudusel jagada suppi ja korraldada kristlikke vestlusringe. Samuti on Bømlo kogudus toetanud Sangaste koguduse lastelaagreid ja koguduse noortetööd.
Monika Otrokova