Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Seinakalender „Eestimaa kirikud 2019“

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

EELK kalender 2019.inddKahekümnendat aastat ilmuv Eesti Kiriku toimetuse poolt välja antud kalender „Eestimaa kirikud“ kutsub meid 2019. aastal ringkäigule pühale Miikaelile pühendatud jumalakodadesse ehk Mihkli kirikutesse. Eestis on tervelt 11 luterlikku pühakoda, mis on usaldatud püha Miikaeli eestkoste alla.
Kohtume seekord ka Haljala püha Mauritiuse ja Kaarma Peeter-Pauli kirikuga – nende jumalakodade kaitsepühakud on Eesti kontekstis unikaalsed, sest püha Mauritiuse nimega on seotud ainult üks pühakoda ning niisamuti on apostlitele Peetrusele ja Paulusele mõlemale korraga pühendatud kirikuid meie maal vaid üks. Lisaks nimetatutele on kalendris oma kuu saanud veel Jõhvi, Häädemeeste, Kihelkonna, Juuru, Keila, Kodavere, Mihkli, Rõngu, Räpina ja Tallinna Rootsi-Mihkli kirik. Kirikuid on pildistanud Endel Apsalon, teksti kirjutanud Janis Tobreluts.
29. september on peaingel Miikaeli ja kõigi inglite püha ehk mihklipäev. Inglite austamine on olnud levinud, sellest tunnistab Miikaelile ehk rahvapäraselt Mihklile pühendatud jumalakodade arvukus. Piibli järgi on Miikael üks ülimatest inglitest.
Kalendrid lähevad alates 24. septembrist müüki raamatupoodidesse. Toimetus võtab juba vastu tellimusi, et kogudused saaksid oma inimesi 29. septembril, mihklipäeval uue aasta kalendriga rõõmustada.
Hind: üksikmüük 3 eurot, alates 10 eksemplarist ühe hind 2.60, alates 100 ühe hind 2.30. Võimalik tellida ka postiga toimetusest. Ostusoovist teatada levijuht Sirje Kasemaale (tel 733 7795,
e-post sirje.kasemaa@eelk.ee).