Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Simuna kiriku nimepäeva tähistati väärikalt

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Möödunud laupäeval, paar päeva pärast simunapäeva, pühitseti Simunas apostlite Siimona ja Juuda kirikus vitraažaken.
Kogudust hooldajaõpetajana teeniv Enn Salveste ütles Eesti Kirikule, et ilusa ettevõtmise kinkida kirikule vitraažaken võttis kogudus plaani juba õpetaja Tauno Toompuu teenimise ajal.
Terve suve toodi kild killu haaval Simunasse aknadetaile ja vitraaži autor Dolores Hoffmann ning klaasitöökoja Domini Canes meistrid panid kirikus taiese kokku. Töö eest tasusid lisaks kogudusele Laekvere ja Väike-Maarja vald ning erasponsorid.
Koguduse mureks oli ette valmistada kiriku sisemine aknaraam, kuhu vitraaž paigutati. Kahjuks on veel lahendamata välimise, rombidest tinaraami asendamine uuega, sest olemasolev raam segab vitraaži vaatlemist. Kui praegu valmis kirikusse altari poole vaadates paremale küljele Uue Testamendi teemaline vitraaž, siis edaspidi on kavas valmistada vastaskülge veel teinegi, aga Vana Testamendi teemal.
Pidulik õhtu jätkus Avanduse mõisas, kus Dolores Hoffmann rääkis teose valmimisest ja vitraažide tekkimisest üldse. Tänusõnu lausus õpetaja Salveste ning lõpuks esines Tõnis Mägi.
Kuigi sel aastal on koguduses langenud liikmeannetuse määr, taastatakse kunagise õpetaja Ain Eenmaa maja, mis on koguduse käsutuses. Paari kuu pärast loodetakse majja soe sisse saada ja alustada siseviimistlust. Õpetaja Salveste on rõõmus koguduse üle, kus valitsevad head suhted.

Rita Puidet