Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sinu Kuningas tuleb alandlikkuses

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Vilgas jõuluäri käivitub juba ammu enne adventi. Jõululaada keskel aga võib ununeda, et advendiaeg on tegelikult paastuaeg. Seega peaksime eelseisva nelja nädala vältel käituma täiesti vastupidiselt jõulueelset turumajandust haaranud ostuhullusele. Proovige! See mõjub hingekosutavalt ja on ka rahakotile tervislik.
Advendiaja esimese pühapäeva evangeeliumist loeme: „Rahvahulgad, kes käisid Jeesuse eel ja järel, hüüdsid: „Hoosanna Taaveti Pojale! Õnnistatud olgu see, kes tuleb Issanda nimel! Hoosanna kõrgustes!“ (Mt 21:9)
Jeesuse kuninglikust Jeruusalemma saabumisest jutustav lugu sisaldab ilmekaid alandlikkuse märke. Kuningate kuningas ei saabu oma tulisel ratsul, vaid laenatud eesli seljas. Ei saada teda ka säravais mundreis ja haljaste mõõkadega ihukaitsjad, vaid relvitud jüngrid. Ka tervitajate hulk on pigem selline, kelle juubeldus ametlikud usujuhid põlgusega täidab. Kuid kui rahvas oleks vaikinud, hakanuks kivid kisendama (Lk 19:40). Siin ajas me saamegi kohtuda Jumala aulisusega vaid alandlikkuses.
Hiljuti väitis üks minister, et põlvili ei saa valitseda. Tegelikult saabki tõeliselt valitseda vaid põlvili laskudes. Ametinimetus „minister“ tähendabki ju teenija ametit. Valitseja raskeim võitlus on isekusest hoidumine, mitte enese kehtestamine. Advendiaja sõnum on Aukuninga alandlikkus. Lunastajaga kohtumiseks vajame ka meie alandlikku südant, sest: „Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja!“ (Sk 9:9)
Mart Salumäe