Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sinu Kuningas tuleb alandlikkuses

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Ja neid hüütakse „Pühaks rahvaks“, „Issanda lunastatuiks“. Ja sind hüütakse „Otsituks“, „Linnaks, mis pole maha jäetud“. (Js 62:12)

Mahajäetud maja on midagi ängistavat. Maja, kus kunagi on elanud inimesed ja mida kunagi keegi nimetas oma koduks. Kuid mis nüüd on maha jäetud ja tühi. Maailmas on olemas terveid mahajäetud linnu. Mitte vanu ja väärikaid, pika ajalooga varemeis linnu, mis on juba muinsusväärtusega. Vaid üsna hiljuti maha jäetud linnu, kus enam keegi ei ela, mida pole enam kellelegi vaja ja mis pole enam kellegi jaoks kodu. Sellised linnad on eriti ängistavad. Kas võiks keegi kunagi veel tulla ja hakata seda üles ehitama, parandama, seal elama, taas seda oma koduks hüüdma? Neid vaadates tundub see küll lootusetu.

Advendiaeg lisab lootust. See aeg lisab ootust, et tuleb Keegi, kes ootaja üles otsib, ta enda käekõrvale võtab, et üheskoos oma linna ja oma kodu taas elamisväärseks teha. Enamgi veel – see Keegi aitab ootajal rajada kodu, mis jäädavalt asustatud. Ootus ja lootus – mis kaunilt sarnaselt kõlavad sõnad!

Meelis-Lauri Erikson