Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sinu Kuningas tuleb kirkuses

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! Lk 21:28

Käes on aeg süüdata teine advendiküünal ja lasta sel rääkida oma lugu. Eks ole nii, et kiikame justkui üle õla tagasi igavikupüha poole ja küsime pärast I advendi rõõmsat elevust ja kära: mis meist saab? Valmistume vastu võtma ühte Kuningat – Issandat, Inimese ja Jumala Poega, kes tuleb appi ja teed näitama, õpetama ja kaitsma, kuid kord ka kohut mõistma kogu loodu üle. Sõna kaudu teame, et meil on lootust ning Jumala armu ja halastust paluv, hindav ja austav inimene seisab kindlalt, usalduse ja lootusega sellise Tulija ees.

Aga peab siiski valmistuma ka ise ning astuma puhastudes, paludes ja paastudes advenditeele – Issandale vastu. Kartus ja hirm jäägu sel teel maha, eneses parema osa leidmine, selle hoidmine ja kasutamine olgu taotletav. Hando Runnel ütleb: „Muuda ennast, muutub maailm, / mitte palju küll, kuid siiski sinu enda jagu; / kui on miljon suutjat, muutjat, lahkulööjat, näiteks, / nähtavaks saab kohe üpris võimas vagu!“

Kahe küünla valgel läheme julgusega edasi. Me ei tea Issanda tulemise aega ega tundi, aga sel polegi tähtsust. Iga päev on and Jumalalt, täis imestust ja imetlust kõige ja kõigi üle, mis või kes meie ümber. Oluline ei ole mitte meie päevade pikkus, vaid nende kvaliteet, sisuline väärtus ja toime, mõju vastastikku. Seepärast vaadakem esmalt enda ümber ja öelgem üksteisele ja kogu loodule „Aitäh, et olete minuga!“. Siis tõstkem pilgud üles ja andkem tänu Jumalale iseenda ja teiste ainulaadse ja püha elu eest.   

Palve

Sina, Inimese Poeg, luba meil astuda usaldusega Sulle vastu, tunda ja kanda Su armu oma eluteel Looja kiituseks ja kaasteeliste ühiseks heaks kuni ülestõusmise päevani.

Hedi Vilumaa