Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sinu Kuningas tuleb kirkuses

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Advendiaeg kõneleb Jeesuse tulemisest siia maailma. Oleme harjunud, et siis räägitakse Jeesus-lapse sünnist Petlemmas ja sellest, mida tähendas see inimkonnale. See oli Jeesuse esimene tulemine siia maailma. Kuid ees ootab veel teinegi Kristuse tulemine, mis saab teoks ajastu lõpul. Kui esimesel korral tuli Päästja siia maailma väikse lapsukesena, kes oli abitu ja vajas abi, siis teisel korral tuleb Kristus tõelise valitsejana, kelle käes on kogu meelevald. Esimesel korral Jeesus tuli, et olles tõeline Jumal ja tõeline inimene, mõista inimest ja surra ristil meie päästmiseks. Teisel korral tuleb ta, et äratada üles kõik surnud ja otsustada, kes pääseb igavesse ellu ja kes mitte.
Usklike jaoks tähendab see päev pääste päeva ja astumist Jumala kirkusse. Kristlastel pole siis põhjust karta, sest pühakiri tõotab: «Kes usub ja on ristitud, see päästetakse, aga kes ei usu, mõistetakse hukka.» Jumala omade jaoks on Jeesuse teine tulemine usu täitumine. Advendiaeg kutsub meid elama nõnda, et oleksime valmis Jumala kirkusega kohtuma.
Seni aga peame siin maailmas elama ja ootama Kristuse taastulemist. See pole sugugi kerge, sest maailmas on palju raskusi ja palju kurjust ning pattu. Teadmine, et kirkuse Issand on tulemas tagasi siia maailma, annab kristlasele jõudu nii raskuste talumiseks kui ka enda elu paremaks muutmiseks.
Kaido Soom