Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sõjavägi on uute kristlaste kasvulavana viljakas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Camp Bastionis alanud leerikursus on Afganistanis teenivatele Eesti kaitseväelastele kaplan Endel Apsaloni juhendamisel juba kolmas.

Afganistanis teenivad Eesti kaitseväelased tähistasid ülestõusmispüha jumalateenistusega Camp Bastioni Püha Mikaeli kirikus. Teenistusel osalenud kaitseväelased said Eesti kontingendi Estcon-14 kaplani kapten Endel Apsaloni vahendusel osa piiblisõnast ja armulauatseremooniast.
«Teenistus oli meeldiv ja rahulik. Osavõtjad said olla hetke iseendaga ja mõelda sellele, mida oluliseks peavad. Mõtetes sai igaüks olla koos oma lähedastega ning saada osa kodumaa sündmustest ja pühadest,» ütles kapten Apsalon. Tema sõnul oli pidulikku meeleolu tunda ka Camp Bastioni baasi tänavatel liikudes, mis olid tavalisest vaiksemad ja rahulikumad.
Ülestõusmispüha oli pärast ristimist esimeseks teenistuseks neile 11 Eesti kaitseväelasele, kes veebruari keskel end samas Camp Bastioni Püha Mikaeli kirikus ristida lasid. Ristitud on Afganistanis ka eelnevatel missioonidel, kuid kunagi ei ole usutunnistust tunnistanud nii palju kaitseväelasi korraga.
5. aprillil algas kaplani juhendamisel käesoleva missiooni vältel juba kolmas leerikool, millest on praeguseks osavõtusoovi avaldanud neli kaitseväelast.
«See keskkond on uute kristlaste kasvulavana viljakas. Inimene mõtleb keerulisemate sündmuste keerises ka igavikulisematele asjadele,» märkis kapten Apsalon.
Ristimise põhjused on tema sõnul igaühel isiklikud ja ulatuvad kodumaale – kes tahab pärast missiooni lõppu kiriklikku laulatust, kes kavatseb ristivanemaks hakata, keda motiveerivad perekondlikud traditsioonid. «Kindlasti on oma osa ka keskkonnal – pole ju palju inimesi, kes saavad öelda, et nad on ristitud Afganistanis,» lisas kapten Apsalon.
Pärast ristimist saavad kaitseväelased valida koguduse, millega nad liituda soovivad.
Praegune Eesti kaitseväelaste kontingent Estcon-14 alustas teenistust mullu novembris ja nende missioon lõpeb tänavu mais. Alates veebruari keskpaigast paiknevad kõik kontingendi üksused Camp Bastionis. Rahvuslik logistiline toetuselement NSE-14 viibis Camp Bastionis missiooni algusest, jalaväekompanii Estcoy-15 baseerus kuni veebruarini patrullbaasis Pimon.
Aivo Vahemets