Sõnaviibe sajandi tagant: Eesti Kirik 10. aprillil 1924

/ Autor: / Rubriik: Eesti Kirik 100, Tulipunktis / Number:  /

Aprilli teise nädala Eesti Kirik ilmus vaiksel nädalal ja seetõttu kõneleb pühade teema kaasa ka 15. lehenumbri sisus. Esilehel on suurele reedele keskendunud jutlus ning sisemistel lehekülgedel lugejatele juba tuttavad rubriigid „Maailma merelt“, „Kiriku elu“, „Sõnumid kogudustest“, „Seda ja teist“ ja „Mõtteterad“. Samuti on leheruumi  eelmises numbris alanud joonealusele, reklaamile ja huumorinurgale.

10.04.1924 Eesti Kiriku esileht. Foto: Liina Raudvassar

Kirjakohale Johannese evangeeliumis, kus Jeesus ristil pärast oma sõnu „See on lõpetatud“ hinge heitis, toetus lehejutluses Türi koguduse õpetaja Paul Kuusik, kes võttis fookusesse küsimuse, miks suur reede kristlaskonna hulgas nii armastatud on.

Miks just suurel reedel meie kirikud kristlastest pilgeni täituvad, küsib ta, täpsemini: „Kas tahate kannatusi näha, mille all Jeesus kokku langes? Kas tahate neid pattusi näha, mis Jeesuse õlgadele rusunud?“

Kristluse tuum kutsub

 Türi õpetaja jagab rõõmu, et Eesti kirikud suurel nädalal, eriti suurel reedel täituvad. Sellest ta järeldab, et inimesi kõnetab kristluse tuum – Jeesus võtab meie patud enda kanda ja lunastab kõik inimesed.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse