Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Soome koguduse koor käis reisil

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pohjantähti koor Soomes külaskäigul. Viimases reas vasakul esimene koorijuht Ene Salumäe; samas reas keskel Vaajankoski kiriku pastor Hannu Huttonen. Erakogu

Soome Püha Peetruse koguduse laulukoor Pohjantähti käis reisil Soomes, et külastada oma sõpruskogudust.

Kooriga olid kaasas koguduse juhatuse liikmed. Õpetajad Hannele ja Markku Päiviö koos juhatuse esimehe Helvi Huopalaisega olid reisi korralikult ette valmistanud ning osalistel jäi üle vaid nautida Vaajankoski koguduse sõbralikku vastuvõttu.
Saabumispäeva õhtul istusime ühises ringis, kus meenutati eelnevaid kohtumisi  Vesalas ja Tallinnas. Kohtumisel sai koor ka prooviesinemise teha, et järgmiseks päevaks hääled lahti laulda. Päeva lõpetuseks käidi saunas ning imetleti kaunist põhjamaa loodust.
Eelnevalt oli kokku lepitud, et jumalateenistuse muusikalise osa võtab enda kanda Pohjantähti koor. Sisenedes Vaajankoski uude kaasaegsesse kirikusse, tekkis väga kodune ja hubane tunne. Koori esinemine ja kogu teenistuse ülesehitus ning läbiviimine oli muljetavaldav. Jumalateenistuse viisid läbi kohalik pastor Hannu Huttonen ja meie õpetajad. Teenistusel osalesid ka kantor Liisa Partanen ja diakon Tero Reingoldt.
Jumalateenistusest sai osa suur hulk inimesi, kes olid sel kaunil pühapäeval kohale tulnud. Koorijuht Ene Salumäe on teinud harukordset tööd, suutes panna koori laulma nii, et see läheb iga kuulaja südamesse. Järgnes ühine kohvilaud koguduse liikmetega, kus räägiti sõpruskoguduste tegemistest ja vahetati meeneid. Mitmed Soome sõbrad tulid tänama laulukoori imeilusa esinemise eest. On hea, kui inimesed leiavad võimaluse kohtuda ja jätta hinge ilusaid mälestusi, mida on hiljem ühiselt meenutada.
Nüüd ootame oma koori uusi lauljaid. Harjutused on teisipäeviti kell 17–18.30. Kes soovib laulda soomekeelseid laule, saab seda teha teisipäeviti kell 12 piiblitunnis. Kõik meie koosviibimised ja laulmised toimuvad Tallinnas Pärnu mnt 8–6. Uksekellal on märge «seurakunta».
Raissa Lilja Keskküla,
Soome Püha Peetruse koguduse juhatuse liige