Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Soosinguajad

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Vanadelt roomlastelt on pärit väljend carpe diem (korja, kasuta päeva). Seda mõistetakse sageli nii, et hetke tuleb ära kasutada ja nautida, mõtlemata homsele. Samas võib see väljend tähendada ka, et iga hetk on väärtuslik, iga päev pakub uusi võimalusi, mida saame vastu võtta kui Jumala andi ja mitte lasta sel mööda libiseda.

Saabuva pühapäeva teemaks on soosinguajad, mida võiks sõnastada ka kui „kasuta päeva“. Meie elus on aegu, mil kogeme Jumala kõnet ja kutset tavapärasest enam. Mõelgem, milliseid etappe on meil elus olnud tänase päevani, millised on olnud tähtsad, pöördelised, rõõmsad või rasked hetked. 

Küllap on meil olnud aegu, mil oleme tavapärasest enam arutlenud igavikuliste asjade üle, või erilisi hetki, mil oleme kogenud Jumala lähedalolu. Sageli on just eluraskused ja ebaõnnestumised need, mis panevad meid vaatama asju uues valguses, mõtlema väärtuste ja aluste üle, millele toetudes edasi elada.

Jumala soosinguajad puudutavad mitte ainult üksikinimest, vaid ka terveid rahvaid: „Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks“ (Ps 33:12). Kui me ei hoolitse enam oma usu eest ja mugandume liialt ümbritseva maailmaga, kaob ka teadmine, et rahva rahu ja turvalisuse allikas on Jumalas, mitte materiaalsetes väärtustes.

Kristlastena on meid kutsutud viima head sõnumit inimesteni, meie Jumal armastab meist igaüht ja tahab tulla iga inimese ellu.

Tiina Janno