Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sõprus on noori, ka kirikunoori ühendav teema

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Hea sõbra jaoks on valla mu uksed ja mu hing, mu silmad … Võib-olla mõnele noorele juba tundmatu laul, kuid teema on siiski ajakohane – sõprus. Just selle teema all said kirikunoored enam kui kuu aega tagasi Pilistveres kokku. 13.–16. juulini toimus kristlik noortefestival JäPe teemal „Mina olen sinu sõber“.


Laagris avati sõpruse teemat erinevatest vaatenurkadest. Piiblitunnid, mida pidas Kadre Arikainen, vaatasid teemat nii üldiselt, et mis see sõprus siis ka Piibli valguses on, kuidas on inimese ja Jumala vahelise sõprusega ning ka inimeste omavahelise sõprusega. Kõigi puhul muidugi olid ka näitlikud lood Piiblist. Noored said seda kõike ka veel igal päeval kogunenud väikegruppides edasi arutada. Isiklikud tunnistused eri inimeste poolt aitasid teemat veelgi avada. Oma kogemusi sõprusega jagasid näiteks Katrin Helena Melder ja Tiina Klement.

Noortepäevadel valitses tore ja kokkuhoidev õhkkond. Karl Johannes Randrüt


Kui arutamised ja kuulamised tehtud, tuleb ennast natuke ka liigutada ning midagi muud teha. Selleks oli päevade jooksul mitmesuguseid võimalusi. Toimusid kõigi laagrilistega ühised tegevused nagu salaoperatsioon, kus pidi kaarte otsima ja võitma mängujuhti, et südameid koguda, ning JäPe olümpia, mille raames said noored oma füüsilised oskused proovile panna. Nii sukeldumises, vehklemises kui ka täpsuslaskmises, kõik muidugi tehtavad kuival maal ja ilma teravate abivahenditeta.
Noored said ka töötubades õppida uusi oskusi, näiteks kuidas ellu jääda või kuidas kedagi päästa. Või hoopis seda, kuidas suhelda inimesega, kes ei kuule. Need olid mõned töötubadest.
Vahepeal saab ka tegemisest palju ning peab natuke taas maha istuma ja kuulama. Reedesel päeval toimus seminar teemal „Abielu ja suhted“. Seminaril jagasid oma kogemusi ja mõtteid Kristjan Luhamets, Robert Bunder ja Andrus Mõttus. Seminari ajal oli ka noortel võimalik oma mõtteid jagada ning küsimusi esitada.
Kas saab korraldada kristlikku noortelaagrit ilma palve ja ülistuseta? Kindlasti mitte! Laagri ajal oli võimalusi olla koos palves ja ülistuses. Programmides sai koos laulda, toimusid ava- ja lõputeenistus ning ka õhtused palvused kirikus. Reede õhtul oli ülistus- ja palveteenistus, kus Viivika Teller ja Joel Reinaru juhtisid noori ülistusse ja eestpalvesse. Noored palvetasid üksteise eest ja oli võimalus minna eestpalvele, mida paljud noored ka kasutasid ning palveaeg kestis veel kaua pärast ametlikku lõppu. Ei puudunud ka tavapärane Taizé palvus, mis oli samuti täis koos laulmist, palvet ja ka imesid.
Tavapärases programmis on alati ka Vembu-Tembu turg, kus sellel aastal koguti raha Vähiravifondile „Kingitud elu“.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et JäPe oli sellel aastal eriti hoitud ning palvest kantud. Tore ja kokkuhoidev õhkkond kestis kogu laagri vältel ning ka noored tundsid seda. Loodetavasti läheb teadmine, et Jeesus on meie sõber ja teekaaslane, koos kõigi noortega ka peatselt algavasse kooliaastasse kaasa. Ning kohtume sõbralikult juba järgmisel korral.


Triin Salmu