Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Südame kõne Jumalaga

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Seda ma olen teile rääkinud, et teil oleks rahu minus. Maailmas ahistatakse teid, aga olge julged: mina olen maailma ära võitnud.                                                                 Jh 16:33

Elu kohta ütleb laulusalm, et see „on maine ja okkaline, kuid siiski taevane“. Just keset maist, rasket, ausat ja ilusat elu ilmutab end Jumala arm Kristuses. Kust mujalt seda leida ongi? Peab vaid näha oskama, ja mõnikord me ei näegi. Ega see pole seepärast veel olemata. Kristus tuli siia maailma, nagu see on, mitte ei kohandanud seda eelnevalt enda jaoks paremaks.

Meelerahu, hingerahu on meile kõige enam vaja. Sellist rahu, mis „rõõmustab koos rõõmsatega, nutab koos nutjatega“, kelle süda teab Isakodu, läheb elust läbi väikse rahusaadikuna, rahutegijana, on elu tulipunktis, tundes ühekorraga rõõmu kui ka valu. See ongi ristiinimese elu. Kristus ei palu, et meid võetaks ära maailmast, vaid et Isa nimi oleks pühaks tehtud meie elude läbi. Kristus ei tulnud meile tooma kerget ja hõlpsat elu, vaid uut elu. Ja see on hoopis midagi muud. Kui ka tunneme mõnikord siin maailmas ahistust ja tahaks siit juba rutemini ära, siis palugem Julgustajalt uut jõudu, Rahutoojalt värsket rahu, Kinnitajalt usuväge, Rääkijalt tõesõna, mis hinge toidab. Võitjalt meelekindlust, et ta on selle maailma juba ära võitnud. Tegu on tehtud. Märguanne antud.

Meelis-Lauri Erikson