Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suri Billy Graham – tuntuim evangelist USAs

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

USA vaimulik William Franklin Graham (Billy) sündis 7. novembril 1918 ja suri 21. veebruaril 2018.

Billy Grahamit peetakse kõige mõjukamaks 20. sajandi USA kristlikuks jutlustajaks, kes pälvis lisaks kodumaale laialdast tähelepanu ka välismaal. Meedia andis talle seetõttu ka hüüdnime protestantlik paavst, vahendas CNN.
60 aasta jooksul jutlustas Lõuna Baptistide Konventsiooni kuuluv Graham isiklikult rohkem kui 210 miljoni inimese ees. Muu hulgas on ta nõustanud vaimulikes küsimustes ka mitmeid USA presidente – ta on kohtunud ja koos palvetanud kõikide USA riigipeadega alates Harry Trumanist. Eriti head suhted olid tal väidetavalt Dwight D. Eisenhoweri, Lyndon Johnsoni, Richard Nixoni, Bill Clintoni ja George W. Bushiga.
Graham viibis 1984. aastal Nõukogude Liitu külastades kolm päeva ka Eestis ning jutlustas Tallinnas Oleviste kirikus, kus kuulajaskond ulatus arvatavalt 4500 inimeseni. 25 aastat hiljem, mais 2009, oli Tallinnas ta poeg Franklin Graham, kes oli peakõneleja Saku suurhallis toimunud Lootuse festivalil.
Eesti keeles on ilmunud mitu Billy Grahami raamatut, tuntuim neist on „Rahu Jumalaga“, mis ilmus juba nõukogude ajal põrandaaluse tõlkena.
EEKBK Liidu president Erki Tamm on vahendanud: „Miljonid inimesed üle maailma kuulsid aastakümnete jooksul tema kaudu päästesõnumit ristist kui Jumala armastuse märgist. Sügaval nõukogude ajal, 1984. aastal, võisid eesti inimesed Oleviste ja Kalju kirikus kohtuda selle Jumalast võitud mehega. Tema raamatuid tõlgiti illegaalselt eesti keelde ja trükiti käsitsi sadade kaupa. Oleme väga tänulikud Jumalale selle viljaka elu eest!“
Eesti Kirik