Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suur rõõm paneb tänama ja kiitma

/ Autor: / Rubriik: Arvamus, Lugejate kirjad / Number:  /

Käru koguduse kauaaegse liikmena ja aastatel 1995–2021 koguduse juhatuse esimehe ameti pidajana tahan väljendada oma suurt rõõmu. Meie kiriku 161. aastapäeva oli tänavu võimalik tähistada äsja uue välise kuue saanud, ilusalt kollaseks värvitud pühakojas. Käru kirik ei ole enam kui väheldane maakirik, vaid kui kaugele oma kaunidusega silma hakkav katedraal. 

Kiida, mu hing, Issandat ja ära unusta ainsatki tema heategu! Need on laulik Taaveti sõnad, mis väljendavad kõige tabavamalt mõtteid, mis tänumeeles väljaütlemist ootavad. 

Aasta küla 2021. a konkursi raames märgiti ja tunnustati Käru kirikut. Meile anti parima renoveerimise projekti tunnustus. Seda tõendavale tunnustuslehele on trükitud sõnad: „Käru kirik 1860. a ehitatud ja viimastel kümnenditel renoveeritud puidust sakraalhoone“. 

Muidugi olen koos oma kogudusega väga rõõmus selle tunnustuse eest. Nimetame seda sajandi sündmuseks. Oleme tunnistajaks, et kõik on võimalik, kui nii palju häid ja tublisid inimesi ühest teemast endale südameasja teevad. Kui nii palju inimesi kannatlikult ja järjepidevalt Jumala asju ajavad. 

Kiriku renoveerimiseks kulus kokku rohkem kui kümnend. Alustatud sai aastal 2004. Välisfassaadi töödega lõpetasime oktoobris 2020 kiriku 160. aastapäevaks.

Kirik on nüüd väljast korras. Seda enam on meeltes mõlgutused, kuidas hoone ka seest korda teha. Tellitud on kiriku interjööri remondi projekti hinnapakkumine. Me jätkame, sest kodukoguduse heaks tehtav on meile hingelähedane.

Kes soovivad näha, kui ilus on Käru puukirik täna, aga ei saa ise meile Järvamaale külla tulla, neil on võimalik seda teha ka kodust lahkumata. Sarjast „Tähendamisi“ on järelvaadatav 9. mai saade „Kirik keset küla“, kus saab linnulennult näha Käru alevit ja tutvuda meie kirikuga. 

Olge tänatud kõik, kes olete aidanud Käru kiriku korda teha!

Elve Sütt,   

Käru koguduse juhatuse liige


Toimetuse kirjakast:

Aadress: Ülikooli 1, III k, 51003 Tartu

E-post: ek@eelk.ee