Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suure südamega eestlased annetasid põgenikele

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Kõige rohkem kingipakke koguti seekord Lätist. Internet

Mullu novembris toimus ka Eestis rahvusvaheline heategevuskampaania «Täht idas», millega koguti mänguasju ja muid kingitusi põgenikelaagrite lastele.

Selle eestvedajaks oli Läti kristlik misjoniorganisatsioon Baltic Global Initiative ning koostööpartneriks Eestis ka EELK. Kampaania koordinaator Eestis Nelli Vassila kinnitas, et esialgsetel andmetel saadi kampaaniaga kokku umbes 3500 pakki, sealhulgas üle 2700 Lätist ja 545 Eestist.
Eestis tegutses 36 kogumispunkti, millest 20 olid seotud EELK kogudustega. Pakid jõuavad üsna pea Jordaanias põgenikelaagrites elavate Iraagi ja Süüria lasteni.
Oma mõju avaldas kampaaniale möödunud aastal palju kirgi üles kütnud põgenikekriis. «Kuulsime selle kampaania vältel näiteks lugusid, kuidas muidu väga konservatiivsetes inimestes, kes on avalikult olnud pagulasvastased, käis sisemine heitlus, mille tulemusena ka nemad otsustasid paki teele panna,» meenutab Vassila.
Põlva koguduse õpetaja Toomas Nigola sõnul laekus seal lõviosa 28 pakist kohalikust politseijaoskonnast. Koguduse poolt osalesid mõned nooremad pered, kuid osavõtt võinuks suuremgi olla. Järva-Jaani koguduse kaudu läks seekord teele aga viis pakki. «Esimese korra kohta olid need kingitused ja toojad meeldivaks üllatuseks,» kinnitab sealne õpetaja Katrin-Helena Melder. «Projekti peaks järgmine kord rohkem tutvustama,» lisas ta.
Vassila kinnitab, et teavitustööd ongi edaspidi kavas parandada. Ent kuigi pakkide arv jäi loodetust mõnevõrra väiksemaks, pakkus äsjanegi kampaania palju positiivseid emotsioone: «Oli rõõmus meel taasavastada, kui suur on ikka eestlase süda.»
Rain Soosaar