Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suvekohvik Ingel valmistub hooajaks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Suvekohvik Ingel alustab 14. hooaega.Facebook.

5. maini on võimalik Hooandjas toetada Pilistvere koguduse noorte suvekohviku Ingel renoveerimise projekti.

Hooandja projekti tutvustusest võib lugeda, et sel aastal 14. hooaega alustav suvekohvik Ingel pole kasumile orienteeritud ettevõtlus, vaid sotsiaalne ettevõte, mille eesmärgiks on pakkuda töökogemust ja tegutsemisrõõmu piirkonna noortele. Koos tegutsedes õpivad noored ettevõtlust ja elavdavad piirkonna turismi.

Möödunud sügisel võeti üles osaliselt vajunud kohviku terrassi lauad ja paviljoni põrand. Eesmärgiks on korrastada paviljoni ja terrassi toestus, vahetada mädanenud detailid ja uuendada põrandad. Ehitatakse uus piire terrassile ja kaldtee erivajadustega liikujatele. Kõik selleks, et pakkuda teenindajatele ning külalistele mugavat ja turvalist kohvikuelamust.

Hooandja toel julgustatakse seniseid mõttekaaslasi panustama noorte tegevusse ning otsitakse ka uusi sõpru, kellele selline töö korda läheb. Eesmärk on koguda 5000 eurot, millest 13. aprilli seisuga on annetatud 1521 eurot. Toetajatele pakutakse ka auhindu, näiteks 20eurose annetusega kaasneb päevane veeatraktsioonide (kaks kanuud või kaks vesijalgratast) kasutusõigus ja tasuta kohvijook.

Kohvik Ingel alustas 2008. aastal väikese terrassi ning paviljoniga ja paari aastaga vajas külastajate rohkuse tõttu laiendust. Tänu ettevõtmisele on hea kogemuse saanud umbes paarsada noort ning rõõmu ja maitseelamusi loendamatu hulk külastajaid. On korraldatud mitmesuguseid noorteüritusi, koolitusi ning suvekontserte. Juba 2009. aastal pälvis ettevõte eduka sotsiaalse ettevõtluse tunnustuse Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.

Kätlin Liimets