Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suvi on toonud kirikutesse nii teelisi kui muusikat

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Soojade ilmade kiuste hakkab vaikselt terendama suve lõpp ning on paras hetk tagasi vaadata, mida suvi endaga kaasa on toonud. Uurisin kolmest Eesti eri nurgast, kuidas on käesolev suvi kirikuelu mõjutanud ja kas on endaga ka mõne üllatuse kaasa toonud.
M2evere,AVõru Katariina koguduses on õpetaja Andres Mäevere sõnul Jumala abiga hästi elatud. Kirikus on olnud palju muusikat: nii II Kriisade-nimelise orelifestivali raames, Võru folgiga koos kui praostkonna vaimulikul laulupäeval. Kirikus on ka teenistustel tublisti koguduselisi käinud. Toreda üllatusena saadi Kuningas Arthuri Fondilt abi kiriku ajaloolise tagaukse restaureerimiseks. Pühakoda teelistele sel suve kahjuks avatud ei ole, sest avariiremont vajab tegemist.

 
Laats,Annika3Risti koguduse õpetaja Annika Laats kiitis rahvarohket suve ja tubli 40 vabatahtliku tööd, kelle abil kirik kuuel päeval nädalas huvilistele avatud on. Tänu teeliste kirikute projektile on kirikul iga päev kümneid külastajaid. Jumalakoda on orelikontserdi raames ka kauneid viise kuulda saanud ja kuumusest olenemata on pühapäeviti meeldivalt jahedasse pühakotta palju kirikulisi kogunenud. Peatselt algab koguduste lastelaager.

 
Kiir,Avo2012Ka Ida-Virumaal Iisaku kirikus on suvel tegemist olnud. Koguduse õpetaja Avo Kiire sõnul on pühakojas toimunud mõned kontserdid ning huvilisi saabub gruppidena nii muuseumi kui ka kirikut külastama. Juulis võõrustati sõpruskogudust Saksamaalt ning selle meenutuseks seati kiriku juurde pink.
Augustist ootavad õpetajad suvelaagreid, kontserte, kaunist ilma ja puhkust.