Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Taevaisa poolt valitud abistaja meenutused

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

missiooniks_eluDennis Hilmani raamatust leiab südantkosutavaid teadmisi ja mõtteteri.

Soome juurtega kanadalane Dennis Hilman (1946) sai koduses kasvatuses vanaisalt teadmise Soome 19. sajandi viletsusest, mille eest pageti Uude Maailma; isalt ja emalt aga juba kogemuse, kui suur võib olla hädas Jumala arm, ning oskuse selle eest alandlikult tänada.
Dennist on Jumal õnnistanud kutsega teha võimalikult palju tingimusteta head, tõtata appi ka lootusetuimas olukorras. Tema eriline and on olnud olla taevaisa valitud abistajaks, appitõttajaks kriisikoldesse, saatjaks ikka õnnistus.
Nii peab Dennis ennast väga õnnelikuks inimeseks, tänades, et elutee on olnud rikas, palju on juhtunud – pikki reise, ka senitundmatutesse maailmajagudesse, kohtumisi kõige erinevamate inimestega, kellel on just teda Jumala tööriistana vaja läinud. Tema kui maise inimese kaudu kogesid Jumalat väga paljud teised. Dennis jagas koos abikaasa Birgittaga palju aastaid eluleiba kõikjal, kus nad olid: kodutänaval, Ameerikas, Aafrikas, idabloki maades. Nad äratasid palju venelasi Soomes, Lätis, Venemaal.
Dennise isiksuseomaduseks on sügav ja selge intuitsioon, mis sarnaneb kunstiandega. Muusa kutsele ei suuda keegi vastu seista, ei saanud ka tema, Jumala sõnad temas vormusid sageli luuletusteks. Seotus kõigekõrgemaga oli ülitugev, samas pidevas liikumises ja arengus. Dennisele langes osaks veel üks õnnistus: tema kõrvale jätkus alati ka teisi õnnistatud ja Jumalast puudutatud mõttekaaslasi.
Raamatut, mille on tõlkinud Urmas Oras, saab osta Tartus Pauluse raamatupoest.
Juune Holvandus