Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Taevariigi kodanikuna maailmas

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Viimase sajandi jooksul on pidevalt umbes 200 000 eestlast elanud laias maailmas. Torontos on minu praeguses koguduses inimesi, kellel korraga taskus Eesti, Kanada, USA, Inglismaa, Austraalia või Argentiina passid – vastavalt sellele, kus keegi neist pagulaste järeltulijana sündis. Reisida on nii ju mugavam, sest mitme riigi piiril tervitatakse: „Tere tulemast koju!“
Kui aga siin oma kodukirikusse koguneme, palvetame kodumaa eest Eesti hümni kolmandat salmi meenutades: „Su üle Jumal valvaku …“ Vanadele on see sünni- ja noorusmaa, järgmisele põlvele vanemate sünnimaa ning päris noortele muinasjutuline esivanemate maa, kuid kõigile lahutamatu osa identiteedist. Põlvnemist me valida ei saa, küll aga seda, kas seda väärtustame või mitte.
Iga elu on taevane kingitus – Jumala valik. Jee­sus ütleb: „Teie ei ole valinud mind, vaid mina olen valinud teid …“ (Jh 15:16a). Inimesele antud armuaega Kristust järgides õigesti kasutades leiame rahu Jumalaga. Samas võime usu kalli anni ära raisata teiste üle kohut mõistes ning patuse maailmaga lõputut ristisõda pidades. Suures usupuhtuse taotlemise tuhinas võime kergesti unustada, et Issand ei oota meilt ettekirjutusi, millele peavad vastama need, keda ta lisaks meile valida võib. Kristus on oma halastuses vääramatult vaba. Ta armastab ka kõigi teiste poolt hukka mõistetut. Nii suure armastusega on Jumal meid armastanud.
Mart Salumäe