Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tähtpäevarohke laupäev Helme kirikus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

1944. aastast peab kogudus jumalateenistusi 1847. aastal ehitatud palvemajas.
Internet

Helme kogudus kutsub kõiki laupäeval, 15. septembril kirikusse jumalateenistusele, et tänada Issandat mitme märkimisväärse tähtpäeva eest.

Esmalt märgitakse vabariigi juubeliaastat, aga ka koguduse kauaaegse organisti Heinola Vaasa (27.9.1918–24.9.2008) 100. sünniaastapäeva. Ta sündis Eesti Vabariigiga samal aastal ja täitis abikaasa, koguduse õpetaja Valter Vaasa kõrval paljusid ülesandeid: hoolitses raamatupidamise, kirjade ja dokumentide korrashoiu, külaliste vastuvõtu ja palju muu eest. Ja ennekõike muidugi koguduse muusikaelu eest.
Sel päeval peetakse koguduses ka hõbeleeripüha ja jumalateenistusele oodatakse kõiki neid, kes käisid leeris 25 aastat tagasi, aastal 1993. Nende hulka kuulub ka koguduse õpetaja Arvo Lasting, kes ordineeriti õpetajaks 15. septembril 20 aastat tagasi. Nii on õpetajal põhjust tähistada sel päeval kahte tähtpäeva.
Õpetaja meenutab, et 1993. aasta suvises leerigrupis oli 16 noort ja lisaks konfirmeeriti aasta jooksul veel kuus noort, kelle hulgast tuntuim on õpetaja Vaasa lapselaps laulja Lauri Liiv, kes hoiab sidet Helme kogudusega. Nendega koos õnnistati ka laulja Velly Joonas. Lisaks on veel kolm leerikaaslast koguduse liikmesannetajad.
Enamiku ametiajast on õpetaja Arvo Lasting teeninud kodust Helme ja Taagepera kogudust. See tähendab kohaliku rahva – sealsete perede –, kultuuri, ajaloo ja geograafia tundmist. Pikaaegne teenimine kodukandis tugevdab suhteid välispartneritega, kelle hulgas on õpetajal tuttavaid juba keskkooli ajast, loetleb õpetaja teenimise rõõmsat külge. Aga sellel võib olla ka raskem külg, mõtiskleb ta, mõeldes sellele, et vastastikku aimatakse liiga palju ette üksteise hoiakuid ja meelsust, mis võib pidurdada suhete arengut.
Jumalateenistus algab pärastlõunal kell 16. Jutlustama on kutsutud Helme päritolu Kambja koguduse õpetaja Andrus Mõttus, muusikaga teenib kaasa Kambja segakoor Läte. Koori juhatab Saidi Tammeorg. Kõik koguduseliikmed ja sõbrad on oodatud möödunud aastal uue värvikuue saanud vennastekoguduse palvemajja, mida kogudus kasutab üle 70 aasta oma pühakojana.
Rita Puidet