Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Täiendust teoloogide perre

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Usuteaduse instituudi õppeaasta lõpujumalateenistus peetakse reedel, 17. juunil algusega kell 12 Tallinna Toomkirikus. Pärast seda on lõpuaktus instituudi õppehoones Pühavaimu tänavas.
Usuteaduse magistri- ja rakenduskõrgharidusõppe lõpetajad kaitsesid lõputööd 30. mail. Usuteaduse eriala lõpetasid magistrikraadiga Joel Siim (Martin Lutheri missakorrad: nende kujunemine ja liturgialooline analüüs), Annely Neame (Jumala kuningriigi evangeeliumi ilmnemine Jeesuse avalikus tegevuses Markuse evangeeliumi näitel), Siimon Haamer (Mentorlus ja vaimulik juhendamine Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku vaimulikkonnas) – kõik kolm cum laude, ning Janika Oja (Türi Püha Martini koguduse köster-organistide kiriku-, muusika- ja haridusalane tegevus 19. sajandi II ja 20. sajandi I poolel), Toivo Kaasik (Aleksander Sildose vaimulik tegevus Eestis ja tema vabakoguduslike vaadete kujunemine) ja Priit Tutt (Uned ja sõnumid – kirjaprohvet Johannes Kaarep usuliste sõnumite loojana).
Usuteaduse rakenduskõrgharidusõppe diplomi sai Kaidi Suviste. Usuteaduse rakenduskõrgharidusõppe (spetsialiseerumisega hingehoiule) lõpetasid Hille Vaht, Peeter Kase, Heidy Prükk, Toomas Russak ja Alvar Teets.
Kristliku kultuuriloo magistriõppe lõpetasid Urmas Arumäe, Anu Lamp ja Vallo Olle – kolm esimest cum laude, ning Agu Karelsohn ja Merle Piho.
* * *
Tartu ülikooli usuteaduskonna lõpetavad bakalaureuseõppes usuteaduse erialal Marietta Kadanik, Kevin Kirs, Tanel Koor, Jaan Kullama, Kristin Kätt, Ülo Matjus, Pärt Presmann, Vadim Rebase, Marleen Tamm ja Sten Torpan; magistriõppes usuteaduse erialal Anna-Stina Kangro ja religiooniuuringute erialal Olvi Raie.