Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Täiskasvanute piiblikursuse II hooaeg on edukalt alanud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kursuslased kuulamas Eenok Haamerit. Kalle Kõiv

Alates jaanuarist käib Põltsamaa kiriklas iga kuu viimasel nädalavahetusel taas vilgas õppetöö.

Täiskasvanute piiblikursusele registreerus 22 huvilist (9 meest, 13 naist) 13 EELK kogudusest. Päris mitmed kogudused on esindatud kahe liikmega ja Tartu Pauluse isegi kolmega. Kolmandik registreerunutest on Lääne- ja Põhja-Eestist ning 2/3 Ida- ja Lõuna-Eestist. Rõõmu teeb, et sellel aastal on meie seas inimene, kes veel ei olegi ristitud, kuid tal on siiski huvi nii Piibli kui ka kristluse vastu laiemas plaanis.
Osavõtjate vanus jääb vahemikku 40–79 eluaastat, keskmiseks vanuseks on 54. Enamasti on tegemist aktiivsete inimestega, kes ei pelga esitada endale uusi väljakutseid, kes janunevad uute teadmiste järele, soovivad Püha Vaimu abil ja meie kursuse toel astuda sammukese lähemale õigele teele, tõele ja elule.
Koolitusprojekti esimene aasta sai väga palju positiivset tagasisidet, seepärast ei olnud põhjust teha käesoleva aasta õppeprogrammis suuremaid muudatusi. Jätkuvalt saadakse kokku üheksal korral jaanuarist novembrini, lubades endale suvepuhkust juunis ja juulis. Loengutes käsitletavaid teemasid on vähesel määral muudetud, samuti on mõningaid muudatusi lektorite nimekirjas.
Esimese kolme kuu jooksul on oma loengutega meid õnnistanud Eenok Haamer, Urmas Nõmmik ja Jaan Lahe. Aprilli lõpus (29.–30.) ootame kohtumist Vallo Ehasaluga. Kõneks tuleb Jeesuse maapealne elu ja jüngerlus. Mais ning augustis ootame külla külalislektoreid Soomest, kelle loengud tõlgib eesti keelde Markus Haamer. Sügisel on plaan koostööd teha Arne Hiobi, Kaido Soomi, Joel Luhametsaga.
Aprilli teisel nädalavahetusel peeti esimest vilistlaste kevadseminari ehk siis kutsusime kokku eelmise aasta kursuslased. Üheskoos osalesime vestlusringides, palveosaduses ning kuulasime Naatan Haameri hingehoiuloenguid. Oleme mõelnud peale kevadseminari korraldada ka vilistlaste sügisseminari.
Jääb loota, et huvi täiskasvanute piiblikursuse vastu püsib jätkuvalt vähemalt samal tasemel, et oleks võimalik koostöös Soome partneritega arendada ja lihvida järgnevatel aastatel veelgi seda, mis on juba ligi poole­sajale Jumala lapsele armsaks saanud. Koolitusprojekt tähendab osalejate jaoks uusi õdesid ja vendi Kristuses, uusi teadmisi ja arusaamasid, uuendatud südant ja suhet Jumalaga.
Kalle Kõiv,
täiskasvanute piiblikursuse koordinaator