Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Talgukevad Kursi kirikumõisas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Teiste seas lõi talgutöödel kaasa Puurmani vallavanem Margus Möldri (pildil keskel).
Kristjan Luhamets

«Teeme ära!» 2. mai talgupäev Kursi kirikumõisas oli rahvarohke.

Tööde hulk oli suur: korrastati kirik, pastoraat ja neid ümbritsev park. Üle poolesaja osavõtja mehisel jõul ja hulga tehnika kaasabil õnnestus kella 11–18ni ära teha väga palju erinevaid töid. Kirikus puhastati torn, parandati katkised aknaruudud. Pargis niideti muru, riisuti lehed, lõigati oksi, koristati prügi, veeti kive, planeeriti pinnast. Pastoraadis pesti aknad, puhastati kööki, koristati ruume, koliti mööblit, utiliseeriti kasutuskõlbmatud kodumasinad jne.
Talguliste seas toimetasid Puurmani vallavanem, volikogu esimees, üks endine vallavanem, rääkimata koguduse juhatuse ja nõukogu liikmetest, teistest koguduse liikmetest, koguduse sõpradest, kaitseliitlastest, leerilastest ja kohalikest elanikest. Tuldi peredega, ülesandeid jätkus ka lastele.
Talguliste nooruslikku ja rõõmsameelset seltskonda väisas vastne Tartu praost Ants Tooming. Lõunalaua katmisel ulatasid abikäe Põltsamaa Felix ja Tere piimatööstus. Talgujuht oli koguduse juhatuse liige Marika Pensa.
Üks noor talguline ütles tehtud tööle vaadates, et kõik on nagu uus, ainult ise oleme vanad. Pidin teda parandama apostli sõnadega (2Kr 5:17): «Niisiis, kui keegi on Kristuses, siis ta on uus loodu, vana on möödunud, vaata, uus on sündinud.» Kohtumiseni Kursis!
Kristjan Luhamets