Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Talgupäevad loovad võimaluse ühistööks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Küllike Valk kudus talgupäevade sõnumist inspireeritult Ridala kihelkonna seelikutriipude järgi lõbusas värvilahenduses sokid.
Internet

«EELK kogudused lõid kaasa üle-eestilisel talgupäeval „Teeme ära!“, mis aitas palju ära teha koguduse heaks.

Näiteid on rohkelt ning siintoodu on vaid põgus ja kaugeltki mitte ammendav ülevaade mai alguse tegemistest meie kogudustes.
Paljud kogudused ajastasid igakevadise ühistööpäeva just talgupäevale „Teeme ära!“, samas vastati mitmest kogudusest Eesti Kirikule, et tööd tehti kas nädal varem või nädal hiljem, et jätta potentsiaalsed töökäed vabaks ka üle-eestiliseks ettevõtmises.
Eks maapiirkondades on ju ühed ja samad inimesed need, kes löövad kaasa nii kitsalt koguduse kui laiemalt kogukonna heaolu nimel, rõhutati kogudustest.
Õp Küllike Valk vahendab, et Martna koguduses kogunes 30 talgulist. Muu hulgas korrastati surnuaial mahajäetud haudu. Varasem plaan värvida kohalik bussipeatus kihelkonnavärvidesse ootab veel vajalikku kooskõlastust kohaliku omavalitsusega.
Tarvastu õp Elve Bender kiidab koguduse 11 liiget, kes aitasid vajalike kevadtöödega hakkama saada nii, et „planeeritust sai poole rohkem tehtud“.
Viljandi Pauluse koguduses oli küttepuude riitaladumise „teemapäev“.
Jõelähtme Püha Neitsi Maarja kogudus sõitis 5. mai talgupäeva pidama aga hoopis kodust välja Muuga Meremeeste Koju.
Ka Puhja õp Tiit Kuusemaa kinnitab, et väga suur töö sai tehtud: „Kirik sai seest pühitud-pestud, kirikuaiast vedasime ära mulluse tormimurru puud ja riisusime ning põletasime lehed, pastoraadi juures puhastasime krunti tormimurrust.“
Liina Raudvassar