Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tallinna toomkirikus konfirmeeriti intellektipuudega leerilapsed

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Peapiiskop Urmas Viilma (paremalt) ühes Kaido Soomi, Tauno Toompuu ja Tiina Ooliga õnnistamas leerilapsi.
Tommi Nikki

Pühapäev, 11. oktoober oli kaunis päev üheksa intellektipuudega leerilapse jaoks, kes said Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus peapiiskop Urmas Viilmalt leeriõnnistuse.

Seitse leerilast ristiti sama jumalateenistuse käigus, kaks olid juba varem ristitud. Enne leeriõnnistamist toimus kahel korral kolmepäevane leerilaager EELK laagrikeskuses Talu.
Leerilaagris õppisid noored selgeks usu põhitõed ja nii võisid konfirmandid leeripühal tunnistada, et usuvad Jumalasse.
Leeritunde pidasid õpetajad Tiina Ool ja Kaido Soom ning praost Tauno Toompuu. Noortepäraselt seletasid Jumala sõna lahti Minna Nikki ja Kirsti Malmi. Üheskoos õpiti laulma kristlikke laule ning oma murede ja rõõmudega palves Jumala poole pöörduma. Igal leerilapsel oli ka oma tuginoor, kes aitas usuõppijat nii argiasjades kui leerimapi koostamisel.
Pärast jumalateenistust oli toomkiriku vapisaalis kaetud kohvilaud, kuhu olid oodatud ka leerilaste sugulased-sõbrad.
Kuigi leeriõnnistamine toimus toomkirikus, lähevad noored nende kodukoha koguduste liikmeteks, kus nad elavad, ning nii seal kui mujal võivad nad tulla armulauale ja elada kristlikus osaduses. Ka jätkuvad kirikutunnid hoolekandeasutustes, kus noored elavad.
Töö intellektipuudega inimestega on märk sellest, et Jumalale ja kirikule on kõik inimesed olulised ning abikäsi tuleb ulatada just neile, kes seda enim vajavad. Leerilaager toimus tänu mitmete Soome toetajate finantseeringule.
Pärast leeri tundsid konfirmeeritud rõõmu sellest, et neil on leerivennad-leeriõed, kellega koos minna edasi eluteel. Peamine küsimus oli, millal toimub järgmine kohtumine. Annaks Jumal, et see võiks toimuda peagi ja kinnitada nende usku.
Kaido Soom